Czas na jesienne odczulanie

Wrzesień i październik to najlepsze miesiące na to, aby poddać się odczulaniu. Skorzystaj z naszego poradnika i dowiedz się, jak prawidłowo przygotować się do tego zabiegu.

Czas na jesienne odczulanie

Czas na jesienne odczulanie


Masz problemy z alergią, która daje o sobie znać najintensywniej wiosną oraz wczesnym latem? Koniecznie rozważ wykonanie odczulania, które pomoże Ci szybko i skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak silny katar, kichanie czy problemy z oddychaniem.

Zastanawiasz się, czy to alergia? Kliknij i dowiedz się więcej na jej temat!

Alergolodzy zachęcają, aby jesienią zdecydować się na wykonanie odczulania, które oprócz wyeliminowania objawów alergii, dodatkowo wzmacnia nasz układ odpornościowy. Odczulanie przynosi znacznie lepsze efekty, niż codzienne stosowanie tabletek na alergię.

Alergia nie liczy lat, może się objawić w każdym wieku - kliknij i dowiedz się, w jaki sposób możesz z nią skutecznie walczyć!


Chciałabyś się odczulić, jednak nie jesteś do końca pewna, na co możesz być uczulona? Koniecznie zgłoś się do alergologa i poproś o skierowanie na alergenowe testy skórne. Badanie trwa ok. 60 minut i polega na tym, że na Twoją rękę  pielęgniarka nałoży ok. 10 alergenów, na które możesz być potencjalnie uczulona. Będziesz musiała chwilę poczekać, aby przekonać się, w jaki sposób na dany alergen reaguje skóra. W przypadku, kiedy będziesz na jakiś uczulona, w jego miejscu pojawi się bąbel lub rumień. Ta cenna informacja umożliwi Ci m. in. wystrzeganie się miejsc, gdzie najliczniej występują dane alergeny, takie jak łąka czy strychy.

Kliknij i poznaj więcej informacji na temat odczulania!Czas na jesienne odczulanie

Czas na jesienne odczulanieCzas na jesienne odczulanie

Czas na jesienne odczulanie

Opracowanie: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 18.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.