Czas na soczewki jednodniowe!

Wasz wzrok zawodzi, a jednocześnie boicie się ograniczeń wynikających z noszenia okularów? Doskonałym wyborem będą soczewki jednodniowe! Są one niezwykle funkcjonalne, łatwe w użyciu, zapewniają wygodną korekcję wzroku, uczucie świeżości oraz pełną swobodę codziennego użytkowania. Właściwości najnowocześniejszych soczewek jednodniowych zapewniają także niezwykły komfort i niewyczuwalność podczas noszenia. Zobaczcie, co warto o nich wiedzieć i na które zwrócić uwagę.

Czas na soczewki jednodniowe!

Czas na soczewki jednodniowe!


Dlaczego warto wybrać soczewki?


Dają one swobodę ruchu, nie ograniczają pola widzenia, umożliwiają dobrą widoczność niezależnie od warunków atmosferycznych, można w nich uprawiać praktycznie każdą dyscyplinę sportową i są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie czują się dobrze w okularach.

Zapewne wiele z Was słyszało o tym, jak ciężkie w utrzymaniu higieny, czy jak bardzo wysuszające oczy są soczewki kontaktowe, lecz to nie do końca jest prawdą.

Te stwierdzenia są błędne w przypadku soczewek jednodniowych, które to zapewniają wyjątkową wygodę użytkowania i optymalną higienę, a to wszystko dlatego, że po jednym dniu po prostu je zdejmujemy i wyrzucamy bez myślenia o tym, że należy je włożyć do wcześniej zakupionego płynu. Codzienna wymiana soczewek rozwiązuje m.in. problem osadów i zanieczyszczeń zbierających się na ich powierzchni.

Wiele z Was powie: "No tak, ale jakby nie było, do oka wkładamy ciało obce, które może nam przeszkadzać".  Pytanie jest jak najbardziej zasadne, lecz i na ten nurtujący problem znaleziono rozwiązanie.

Aby noszenie soczewek sprawiało ich użytkownikom przyjemność, produkty te powinny charakteryzować się m.in. trwałym nawilżeniem i wysoką przepuszczalnością tlenu. Zapewni to gradient uwodnienia dostępny jedynie w jednodniowych soczewkach kontaktowych DAILIES TOTAL1®  od Alcon®. W ich budowie zastosowano przełomową technologię gradientu uwodnienia. Mają one inną zawartość wody w warstwie powierzchniowej, a inną w strefie wewnętrznej. To właśnie ultragładka powierzchnia z hydrofilnego żelu zapewnia doskonałe nawilżenie i minimalizuje tarcie pomiędzy soczewką kontaktową, a bardzo delikatnymi tkankami naszego oka. Jednocześnie DAILIES TOTAL1®  zapewniają wysoką transmisję tlenu dzięki zastosowaniu silikonowo-hydrożelowego materiału o niższym uwodnieniu w strefie wewnętrznej.

Czas na soczewki jednodniowe!

Czas na soczewki jednodniowe!


Unikalne właściwości soczewek DAILIES TOTAL1®  pozwalają naszym oczom oddychać i utrzymać wysoki poziom nawilżenia przez cały dzień. Dzięki temu możemy cieszyć się jasnym spojrzeniem i zdrowo wyglądającymi oczami bez zaczerwienień.

Dla tych wszystkich, którzy szczególnie boją się suchości oka również mamy rozwiązanie. Nowa rodzina jednodniowych soczewek DAILIES® AquaComfort PLUS® posiada system nawilżania aktywowany mruganiem, dzięki czemu zapewnia całodzienny, odświeżający komfort dla szerokiego zakresu wad wzroku - krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu oraz prezbiopii.

Czas na soczewki jednodniowe!

Czas na soczewki jednodniowe!


Aby wyeliminować dyskomfort związany z suchością oczu, w budowie tych soczewek zastosowano system nawilżania aktywowany mruganiem. Związki nawilżające uwalniane są przy każdym mrugnięciu i natychmiast działają jak krople do oczu. Dzięki temu pomagają utrzymać stabilność filmu łzowego oraz zapewniają ostre widzenie i komfort przez cały dzień .
DAILIES® AquaComfort PLUS® to pierwsze kompletne portfolio jednodniowych soczewek kontaktowych:

- soczewki sferyczne do korekcji krótkowzroczności i nadwzroczności;

- soczewki toryczne, zapewniające ostre widzenie i odświeżający komfort dla osób z astygmatyzmem;

- soczewki multifokalne zapewniające stabilne, ostre widzenie na wszystkie odległości, dla osób po 40. roku życia, dla których czytanie drobnego druku staje się wyzwaniem.

Przekonaliśmy Was do sięgnięcia po jednodniowe soczewki?


Źródło: Mat. prasowe
Foto: Mat. prasowe/ ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 17.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar