Czego nie powinnaś robić bezpośrednio przed snem?

Tych 4 rzeczy wystrzegaj się jak ognia przed pójściem spać!

cover 8.jpg

Znasz to uczucie zapewne tak dobrze jak my - kładziesz się do łóżka, wyczerpana, z ogromną potrzebą odpoczynku i gotowa zatopić się w objęciach Morfeusza na kolejnych 8 spokojnych godzin. I wtedy on zwyczajnie nie nadchodzi. Zamiast rzucać się ze złości w łóżku i każdego dnia wstawać w ponurym humorze, prześledź swoje nawyki przed snem i zobacz, czy nie popełniasz któregoś z 6 zakazanych!


Przeczytaj też: Ile powinno spać dziecko?


KOŃCZENIE PRACY

To nie jest dobry moment na szybkie poprawki przed komputerem. Generalnie zmuszanie mózgu do ponownej pracy na pełnych obrotach sprawia, że później trudniej go uspokoić.


PICIE WINA

Choć pozwoli Ci łatwiej zapaść w sen, to jednak sprawi, że będziesz chrapała przez całą noc, nie dając spać reszcie domowników. Skąd się to bierze? Wino obniża poziom REM, który pozwala na zdrowy, spokojny sen. Ponadto po nocy poprzedzonej piciem wina budzisz się rozdrażniona oraz… senna.


Zobacz: Masz problemy ze snem?


PRZEGLĄDANIE TELEFONU

Światło komórki i komputera źle działa na nasze oczy, często podrażniając siatkówkę. Co więcej, przeglądanie social mediów sprawia, że zaczynasz myśleć np. o rzeczach, których nie masz, o których marzysz czy też zaczynasz zastanawiać się skąd Twoja koleżanka ma budżet na szóste wakacje w tym roku. Zamiast martwić się o nieistotne rzeczy, skup się na spokojnym odpoczynku.


Zainteresuj się też: Piosenki z lat 90' do których mamy sentyment


ZAJADANIE SIĘ CUKREM BĄDŹ OSTRYMI RZECZAMI

Nawet jeśli jest to gorzka czekolada, nadal zawiera ona jakiś pierwiastek kofeiny, która jednak może Cię pobudzić zamiast utulić. Z kolei ostre przysmaki mogą powodować refluks i mogą Cię zemdlić, czego z pewnością byś nie chciała.


Zdjęcie: Thinkstock

Źródło: Purewow


Dodał(a): Anna Guzek , Poniedziałek 01.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×