Często się denerwujesz? Zobacz, jak stres wpływa na Twoją urodę! Cz. 1.

Nadmierny stres nie tylko niszczy Ci zdrowie, ale też zabiera Ci piękno! Jak to możliwe?

stressfullifeskutkimain1.jpg

Każdego dnia jesteśmy poddawane solidnej dawce stresu oraz oczekiwań, którym nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać. To, ile stresu dziennie musimy znieść i to, jak sobie z nim radzimy, wpływa nie tylko na stan naszego zdrowia i samopoczucie, ale także na nasz wygląd. 

Nie od dziś wiadomo, że zestresowane kobiety wyglądają dużo gorzej niż te, które są szczęśliwe i wypoczęte, ale, przechodząc do konkretów - jakie spustoszenie w naszej urodzie powoduje stres?

Zobacz sama!


Trądzik, cienie pod oczami, zmęczony wyraz twarzy 

W dzisiejszych czasach z trądzikiem borykają się już nie tylko nastolatki, ale także młodzi dorośli, osoby po 30 roku życia, a później nawet w okolicach pięćdziesiątki

Skąd taki wysyp trądziku, kiedyś uważanego za domenę okresu dojrzewania? Po części to wina zanieczyszczeń środowiska i żywności, ale po części także wielkiego stresu, jakiemu jesteśmy poddawani niemal przez całe życie. 

Tylko część z nas zdaje sobie sprawę, że podczas stresu nasz organizm wydziela kortyzol. Jest to tzw. hormon stresu, który jest nam potrzebny np. w sytuacji zagrożenia, byśmy odruchowo zareagowali ucieczką lub walką. Jeśli jednak przez cały czas żyjemy w stresie, a kortyzol podwyższony jest permanentnie, może dojść do różnych zmian w organizmie, m.in. do permanentnego przetłuszczania się skóry, zatykania porów i powstawania zaskórników, które wystarczy zainfekować byle bakterią i ropne zmiany zapalne są niemal gotowe. Z tego właśnie powodu mówi się, że trądziku można dostać z nadmiernego stresu. 

Warto również dodać, że parmanentnie podwyższony kortyzol wyczerpuje nadnercza, przez co nie tylko czujemy się zmęczone i osowiałe, nie mając siły na normalne czynności, ale wyglądamy też starzej, mamy po oczami sińce, a cera traci blask. 


Cellulit

Podwyższony poziom hormonu stresu wpływa także na wahania naszego apetytu. Niektórzy na stres reagują podjadaniem (zwłaszcza tłustych, niezdrowych przekąsek) i przybieraniem na wadze, przez co może u nich pojawić się cellulit tłuszczowy.

Jeśli z kolei przez stres nie możemy nic jeść, to również nie jesteśmy wolne od zgubnych skutków takiego zachowania. Okazuje się bowiem, że w takim przypadku, osoby tyją i są narażone na cellulit dopiero po tym, jak sytuacja stresowa minie, a ich organizm "odreaguje" okres stresowej głodówki. 

zdjęcie: iStock 

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 30.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ja jak się denerwuję to zaczynam wpierniczać czekoladę i wyskakują mi krosty :( ale destresan pomaga :)
Dodano: 2017-07-27 17:13:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bardzo źle to wygląda. Stres to największy wróg urody :( Pozostaje albo unikać sytuacji stresowych albo nauczyć się z nimi radzić. Ja przykładowo pijam zioła na uspokojenie tak na wszelki wypadek. Herbapol lublin ma taką dobrą linię ziół (zielnik) i te mogę polecic.
Dodano: 2017-05-30 21:57:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×