Czy będzie można na stałe zmienić kolor oczu?

Zawsze marzyłyście o innym kolorze oczu niż ten, który posiadacie i dlatego nosiłyście kolorowe soczewki? Teraz opracowano metodę, która zmieni kolor oczu na stałe!

Czy będzie można na stałe zmienić kolor oczu

Wiele kobiet mając piwne oczy marzy o tym aby były one niebieskiego koloru. W tym też celu często sięga po soczewki kontaktowe, które jednak nie zawsze zdają egzamin. Zdarza się, że sprawiają duże problemy przy zakładaniu, a także mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Wszystkim tym osobom postanowiła pomóc firma Stroma Medical Corporation z Kalifornii. Opracowała ona metodę laserowej zmiany koloru oczu na niebieski. Zdaniem naukowców każdy z nas ma niebieskie oczy, tylko u niektórych przednia powierzchnia tęczówki jest dodatkowo pokryta brązowym pigmentem.

Zobaczcie także: Dlaczego coraz chętniej korzystamy z medycyny estetycznej?

W jaki sposób laser zmienia kolor oczu?

Otóż "zakłóca" brązową warstwę powodując jej stopniowe zanikanie, dzięki czemu tęczówka w końcu pozostaje niebieska. Cały zabieg jest mało inwazyjny. Odbywa się bez użycia igieł i nacięć, a znieczulenie podaje się zaledwie 20 sekund przed jego rozpoczęciem.

Efekt nie jest widoczny natychmiastowo, ponieważ najpierw barwa oka jest ciemniejsza, ale z upływem czasu pojawia się upragniony, niebieski kolor.

Na razie zabieg jest w fazie eksperymentów, które do tej pory przeprowadzono m.in. na Kostaryce, w Meksyku, Londynie, Paryżu, Toronto i Argentynie.

W czasie badań eksperyment przeprowadza się na tylko jednym oku, aby mieć porównanie, jak ono reaguje na zabieg i móc obserwować jego zachowanie na podstawie oka, w które nie ingerowano. Po upływie roku, jeżeli pierwsze oko nie wykazało nieprawidłowości, zabieg będzie przeprowadzany także na drugim.

Niebieskie oczy są piękne, ale czy aby jest potrzeba zmiany koloru oczu z innego?

Zobaczcie także:Źródło: Cosmopolitan
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Natalia , Wtorek 07.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Wszystko oddam za niebieskie oczy.
Dodano: 2016-11-02 19:50:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×