Czy chleb naprawdę sprawia, że nie możemy schudnąć?

Chleb to bardzo częsty element naszego menu. Wiele mówi się o tym, że nie jest on sprzymierzeńcem płaskiego brzucha i szczupłej sylwetki. Czy to prawda?

świeży chleb.jpg

Czy chleb naprawdę sprawia, że nie możemy schudnąć?

Któż z nas nie lubi pysznych kanapek? To w końcu najczęstsza forma śniadania, kolacji czy posiłku, który zabieramy ze sobą do pracy. Jednak od pewnego czasu dużo mówi się o tym, że chleb zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem szczupłej talii. Czy to prawda?

Okazuje się bowiem, że wina przybierania na wadze nie leży w samym chlebie, a w jego jakości i typie. Nie każdy bochenek będzie bowiem dla nas zgubny i odłoży się w postaci zbędnego tłuszczu na naszym brzuchu. 

Kaloryczność i niska wartość odżywcza chleba związana jest z tym, jakich składników użyto do jego produkcji, a chodzi tu głównie o typ mąki. Niestety pieczywo, które zawiera głównie białą pszenną i wzbogacaną mąkę nie jest tym, co powinno gościć na naszych stołach.

 

Takie składniki prowadzą do złego przetwarzania cukrów. Są one pozbawione dobrych włókien, które pomagają spowolnić proces wchłaniania cukrów, a to sprawia, że insulina w naszym organizmie gwałtownie skacze. To właśnie sprawia, że magazynuje się tłuszcz, głównie w okolicach naszego brzucha.

Zobacz też: CZY CHCĄC SCHUDNĄĆ MUSIMY CAŁKOWICIE ZREZYGNOWAĆ Z WĘGLOWODANÓW? 

Nie każdy bochenek chleba prowadzi jednak do takiej sytuacji. Pieczywo wyprodukowane w 100 procentach z pełnych ziaren nie pozostaje pozbawione tych istotnych elementów, których nie odnajdziemy w pieczywie, o którym mowa wyżej. Dzięki temu w naszym organizmie dochodzi do stabilizacji glukozy, a co za tym idzie, uniknięcia skoków insuliny i odkładania zbędnego tłuszczu. 

To zatem bardzo dobra wiadomość dla miłośników pieczywa. Nie powinniśmy całkowicie rezygnować z chleba w naszej diecie. Trzeba jednak zdecydowanie zwrócić uwagę na jego jakość i skład i to jest klucz do sukcesu i szczupłej sylwetki.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 26.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×