Czy jazda na rowerze szkodzi mężczyznom?

Wiele się mówi o tym, że sport to zdrowie, lecz czy aby każdy i dla wszystkich? Przed wyborem dyscypliny, którą będziemy uprawiać, czasem warto się zastanowić jakie zagrożenia ze sobą niesie.

Czy jazda na rowerze szkodzi mężczyznom

Czy jazda na rowerze szkodzi mężczyznom?


W Warszawie niedawno doszło do wypadku na rowerze, w którym to kolażowi podczas jazdy pękła rama. Mężczyzna skaleczył się w krocze. Miał on jednak szczęście, ponieważ gdyby był o jakieś 10 cm niższy, być może doszłoby do całkowitego ucięcia prącia.

Dlaczego tak łatwo nawet o śmierć w czasie jazdy na rowerze? Wynika to z tego, że przy urazach nietrudno o uszkodzenie tętnicy prącia. Okolice jąder są też bardzo dobrze ukrwione, a niedaleko są duże tętnice udowe, co w wyniku urazu grozi wykrwawieniem.

Czym jeszcze grozi jazda na rowerze?

Urazy krocza nie należą do rzadkości. Często mężczyźni zwracają się do lekarza po tym, jak zauważą krew w nasieniu, czego przyczyną bywają urazy męskich narządów poprzez, np. uderzenie siodełkiem.

Panowie często mają problem nie tylko z potencją, lecz w ogóle w wytworzeniem plemników. Dotyczy to przegrzewania jąder w czasie długich i codziennych przejażdżek rowerowych. Urazy mogą prowadzić również do problemów z osiągnięciem wzwodu.

Historię warszawskiego rowerzysty poznacie TUTAJ.

Poza tym ostatnio wypadek na rowerze miał również znany muzyk - Bono. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

A może tak czas na inny sport? Zobaczcie gwiazdy, które biegają:Źródło: DDTVN/ MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 18.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×