Czy jedzenie chilli może chronić nas przed otyłością i pomóc zrzucić zbędne kilogramy?

Problem otyłości dotyczy coraz większej liczby osób. Naukowcy starają się więc ciągle szukać nowych metod i produktów, które mogą nam pomóc w walce z nadmiarem tłuszczu. Czy chilli jest jednym z nich? Zobaczcie.

papryczka chilli.jpg

Czy jedzenie chilli może chronić nas przed otyłością i pomóc zrzucić zbędne kilogramy?

Z otyłością zmaga się coraz więcej osób. Nadal, mimo dużej świadomości społecznej, nie potrafimy odżywiać się w prawidłowy sposób i poświęcać odpowiedniej ilości na aktywność fizyczną. Co więcej, problem ten dotyczy nie tylko dorosłych, ale, niestety, coraz większej ilości dzieci.

Podstawą walki z otyłością jest prawidłowa dieta. Oprócz dostarczania do organizmu określonej ilości kalorii, w naszej diecie powinny znaleźć się produkty, które dobrze wpływają na nasz układ trawienny i mogą przyspieszać metabolizm. Takie elementy diety bardzo ważne są zwłaszcza wtedy, gdy chcemy się pozbyć nadmiaru tłuszczu w naszym organizmie.

Zobacz też: HERBATY WSPOMAGAJĄCE ODCHUDZANIE 

Istnieje przekonanie, że do takich produktów, które pobudzają nasz metabolizm należą składniki nadające potrawom pikantnego smaku. Jednym z takich produktów, które pomagają walczyć z otyłością jest właśnie chilli. Jego dobroczynne działanie, które ma wspomagać naszą walkę o szczupłą sylwetkę nie jest jedynie plotką, a naukowym faktem.

skuteczne odchudzanie.jpg

Ostra papryczka może znacznie polepszyć metabolizm

Najnowsze badania wykazały bowiem, że chilli posiada w swoim składzie kapsaicynę, która odpowiedzialna jest za bardzo ostry smak papryczki, a przy okazji, bardzo dobrze spala tłuszcz. To bardzo dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy nie potrafią rozstać się z dość tłustymi potrawami. Dodanie do nich chilli sprawi, że nasz organizm znacznie łatwiej spali tłuszcz, który w ten sposób dostarczymy. 

Zobacz też: POZNAJ 7 PROSTYCH KROKÓW, KTÓRE POMOGĄ CI SCHUDNĄĆ 

Co więcej, badacze z University of Wyoming twierdzą, że włączenie ostrej papryczki do menu może na tyle przyśpieszyć metabolizm, że nie będzie potrzebne ograniczanie ilości spożywanego jedzenia. Według nich kapsaicyna można wzmacniać proces termogenezy, podczas którego aktywnie spala się tłuszcz.

Jak widać włączenie do naszego menu chilli może się zdecydowanie opłacić, zwłaszcza tym, którzy mają problemy z nadmierną ilością kilogramów i walczą o szczupłą sylwetkę.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 12.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×