Czy mąka może odchudzać?

Żyjecie w przekonaniu, że jeżeli się odchudzacie, to musicie unikać mąki? Jest jednak taka, po którą wręcz powinniście sięgnąć. Sprawdźcie.

Czy mąka może odchudzać

Zapewne wiele z was na pytanie: "Czy mąka może odchudzać?", od razu powie, że nie. Oczywiście np. ta pszenna powoduje zwiększenie masy ciała, ale teraz jest mąka z... bananów! Stała się ona prawdziwym hitem dietetycznym. Do jej głównych atutów należy to, że jest bezglutenowa i obniża wartość kaloryczną posiłków.

Zobaczcie także: Produkty bezglutenowe - co każdy z nas powinien o nich wiedzieć?

Mąka jest robiona z niedojrzałych, zielonych owoców, które w odróżnieniu od żółtych bananów, posiadają dużo błonnika. Zastanawiacie się, jakim sposobem ta mąka obniża wartość kaloryczną potraw, do których się jej użyje? Okazuje się, że mąka z bananów jest bardziej wydajna, przez co do potraw używacie jej po prostu mniej - średnio nawet o 1/4.

Zobaczcie także: Dlaczego imprezy sprawiają, że tyjesz?

W sklepach znajdziemy ją pod nazwą "fufu". Niestety jednak nie nadaje się ona do wszystkich potraw. Nie należy po nią sięgać przy przygotowywaniu pizzy, ponieważ ciasto nie będzie spieczone i chrupkie przez to, jaką strukturę posiada ta mąka. Jednak na pewno możemy z niej skorzystać przy robieniu ciast.

Powodzenia i smacznego!

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Natalia , Poniedziałek 11.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar