Czy mężczyźni znikną z naszej planety?

To wcale nie jest żartobliwe pytanie.

Czy mężczyźni znikną z naszej planety?

Nie od dzisiaj wiadomo, że zmiany jakie zachodzą w środowisku, wpływają także na nasze zdrowie. Nic nie trwa wiecznie. Najlepszym przykładem jest ewolucja.

Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że kiedyś mogą z naszej ziemi zniknąć mężczyźni, a to nie żart. Eksperci uważają, że nasza planeta w przyszłości może istnieć bez facetów. Co prawda nie stanie się to w najbliższej przyszłości, bowiem badania zakładają, że może się to nadejść w ciągu pięciu milionów lat, ale i tak pozostaje pytanie: jak żyć i czy można temu zapobiec?

Jenny Graves, badaczka z Australii zaprezentowała wnioski ze swoich studiów nad cechami strukturalnymi chromosomów Y. Twierdzi ona, że ta struktura ulega najszybszym zmianom w porównaniu z innymi częściami chromosomu. Eksperci zgodnie twierdzą, że na stan genów mocno wpływają czynniki środowiskowe.

Kiedy weźmiemy pod lupę chromosom X, zauważymy, że znajduje się w nim ponad 1000 aktywnych genów. Z kolei w chromosomie Y obecnie znajduje się jedynie ok. 100 (różnica wynika z przebiegu procesu ewolucji).

Zobaczcie także: Ulubiony alkohol mamy zapisany w genach?

Wydawać by się mogło, że skoro chromosom Y determinuje płeć, to powinien być mocny, jednak jak się okazuje, pokonuje go ewolucja, bowiem ulega on kurczeniu. Proces jego degradacji już trwa i jeżeli naukowcy nie opracują sposobu, w jaki można by go zatrzymać, grozi nam zniknięcie mężczyzn. Wyobrażacie to sobie?

Zobaczcie także:
Dodał(a): Natalia , Sobota 09.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Byloby CUDOWNIE!
Dodano: 2016-01-11 22:12:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×