Czy obecnie trudniej dbać o sylwetkę niż dawniej?

Borykacie się z nadwagą, a dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą efektów? Naukowcy zbadali, że dawniej było łatwiej dbać o swoją figurę.

Czy obecnie trudniej dbać o sylwetkę niż dawniej?

Czasopismo "Obesity Research & Clinical Practice" opublikowało materiał, w którym zostały opisane wyniki badań mówiące o tym, że obecnie dużo ciężej nam dbać o odpowiednią wagę, niż było to 20-30 lat temu, nawet jeżeli jemy i ćwiczymy tyle samo. 

Naukowcy zaobserwowali, że osoba, która w 2006 roku przyjmuje taką samą ilość kalorii, białka, tłuszczu oraz wykonuje taką samą ilość ćwiczeń jak jej rówieśnik w roku 1988, ma BMI o 2,3 punktu wyższe! Zatem obecnie ludzie są to 10 procent ciężsi niż ludzie w latach 80. nawet jeżeli ich tryb życia wygląda tak samo. 

Dlaczego tak się dzieje? 

Jennifer Kuk, profesor nauk o zdrowiu na York University w Toronto, wymienia trzy czynniki, które jej zdaniem mogą mieć wpływ na ten stan rzeczy, choć są to tylko hipotezy.

1. Substancje chemiczne

Narażanie się na działanie pestycydów i substancji hormonalnych, które są używane w przemyśle chemicznym wpływa na zwiększenie masy ciała. 

2. Antydepresanty

Zażywa je coraz więcej osób, a badania pokazują, że istnieją zależności pomiędzy kuracją farmakologiczną, a przyrostem wagi.

3. Mikroby

W naszym żołądku znajdują się bakterie. Niektóre z nich mogą być bardziej skłonne do powodowania wzrostu masy niż inne. Być może jest to spowodowane jedzeniem mięsa zawierającego hormony, antybiotyki.


Źródło: cosmo.ph
Foto: Shutterstock


Zobaczcie także:
Dodał(a): Natalia , Poniedziałek 12.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Dla tych co się odchudzają proponuje włączyć do kuracji figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło
Dodano: 2015-11-18 12:26:29 Zgłoś nadużycie
aga1989
Otyłość to w 60 % złe jedzenie, w 20% brak ruchu i w 20% uwarunkowania genetyczne ( w tym choroby których można uniknąć zdrowo się odżywiając), więc zacznijmy dbać o to co jemy i zapobiegać a nie potem leczyć.
Kiedyś było łatwiej, było więcej ruchu, dzisiaj dużo rzeczy robią za nas maszyny, było zdrowsze jedzenie, a dzisiaj? Jak by zacząć o tym pisać to by znaków zabrakło;)
Dodano: 2015-11-13 17:32:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
dużo dzisiaj o tym artykułów, a szkoda że nikt wcześniej się nie zorientował bo to oczywiste. praca w polu itp a teraz wszyscy przy kompuiterach i tv siedzą. ja się tak nabawiłam 10 kilogramów gratis, na szzęście w porę dostałam iqgreen od siostry i udało mi się w dwa miesiące zrzucić tą nadwagę.
Miranda.
Dodano: 2015-10-12 13:04:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×