Czy odkryto skuteczny sposób na zapobieganie otyłości?

Piękna figura to marzenie wszystkich kobiet, lecz niektóre pomimo starań, borykają się z nadwagą. Czyżby przyszedł kres tych zmartwień?

Czy odkryto skuteczny sposób na zapobieganie otyłości?

Naukowcy z Uniwersytetu Vanderbilt w USA odkryli niesamowity sposób na walkę z otyłością, który może się okazać zbawienny dla wielu osób - nie tylko kobiet.

Zobaczcie także: 5 przepisów na koktajle, które przyspieszają metabolizm

W Europie podkreśla się znaczenie probiotyku, jakim jest szczep bakterii coli. Naukowcy go jednak przeprogramowali tak, aby ten produkował związek chemiczny N-Acylphosphatidylethanolamine, czyli NAPE. Nasz organizm sam go wytwarza, lecz w małych dawkach. Jego zadaniem jest informowanie naszego ciała, że już się najedliśmy. Te osoby, które borykają się z otyłością, mają za mało NAPE w organizmie.

Zobaczcie także: Otyłość mamy w genach? Oto wyniki przeprowadzonych badań

Do tej pory przeprowadzono badania na myszach, które karmiono wysokotłuszczową żywnością. Jednej grupie razem z wodą podawano szczep bakterii. Okazało się, że u tych zwierząt zaobserwowano o 15% mniejszy przyrost wagi niż u zwierząt, które nie dostawały szczepu. Co więcej, myszy przyjmujące bakterie zjadały mniej posiłków, a efekt utrzymywał się jeszcze 6 tygodni!

Na razie trwają badania nad szczepem, ponieważ naukowcy obawiają się, że bakterie mogą się przedostać na zewnątrz i mutować. Należy tak udoskonalić szczepy bakterii, aby nie mogły przetrwać poza jelitem.

Nie możemy się doczekać zakończenia prac. Czyżbyśmy niebawem mogły przestać martwić się nadwagą?

Zobaczcie także:Źródło: MIT Technology Review
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 08.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Kasia1987Kasia
Witam wszystkich. Mam na imię Kasia i mam 28 lat. Jeszcze rok temu ważyłam ponad 90 kilo przy wzroście 170. Tak wiem byłam grubasem Smile Jednak wyjechałam do Anglii i tam poznałam fajnego faceta ale wstydziłam się z nim iść do łóżka choć on chciał. Spotykaliśmy się już dość długo i on cały czas naciskał a ja cały czas zwlekałam. Chciałam szybko schudnąć. Poprosiłam koleżankę o pomoc. Poleciła Mi African Mango. Naturalny Suplement diety który wtedy robił furorę w Anglii. W dwa tygodnie schudłam 5 kilo. NIby nic ale przy mojej wadze zawsze coś Smile Po 3 miesiącach byłam o ponad 15 kilo szczuplejsza i dużo bardziej szczęśliwsza gdyż nie tylko nie wstydziłam się iść do łóżka z facetem ale jeszcze mogłam mieć prawie każdego. Każdej dziewczynie polecam African Mango. Zresztą Same Sprawdźcie Smile
http://nplink.net/BOxuJOW8
Dodano: 2015-05-12 19:47:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×