Czy torebki szkodzą kobietom?

Okazuje się, że niestety mogą źle wpływać na nasze zdrowie...

Czy torebki szkodzą kobietom?

Zapewne wiele kobiet nie wyobraża sobie funkcjonowania bez torebki. Tych akcesoriów jak butów - nigdy za wiele. W końcu kolor i model musi pasować do reszty stylizacji. Płyną jednak smutne wiadomości, że torebki mogą szkodzić zdrowiu.

Zobaczcie także: Joga śmiechu - 3 ćwiczenia śmiechowe, które wyjdą wam na zdrowie

1. Przez torebki boli nas ciało


Amerykańscy lekarze przeprowadzili badania, z których wynika ile tak naprawdę powinna ważyć kobieca torebka. Okazuje się, że odpowiednia waga, to 10% masy naszego ciała, czyli jeżeli ważycie 50 kg, torebka nie powinna być cięższa niż 5 kg. W wakacje czasem sama woda mineralna waży 1,5 kg, prawda? Niestety ciężkie torby wywołują bóle, zwłaszcza ramion, pleców i karku. Najlepiej zmieniać ramię, na którym je nosimy.

Zobaczcie także: Dieta dla niespokojnych - co jeść, żeby zagryźć niepokój?

2. Na torebkach kryją się miliony bakterii


Zapewne niejedna z was kładzie swoją torebkę np. na ławce w parku, na podłodze, na siedzeniu w autobusie. To miejsca, na których kryją się miliony bakterii. Potem taką torebkę przynosimy do domu i często trafia na łóżko albo kuchenny blat, na którym potem przygotowujemy jedzenie.
Po takim objaśnieniu chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że należy przede wszystkim sprawdzać, gdzie się kładzie torebkę, a także po jej używaniu umyć ręce, aby uniknąć np. infekcji oraz zwracać uwagę, gdzie ją stawiamy w mieszkaniu.

3. Torby zawierają ołów


W 2009 roku amerykański SANEPID zbadał sklepy z galanterią skórzaną. Wyniki były zaskakujące. Okazało się, że w 16 na 21 sprzedawano torby zawierające więcej ołowiu niż zakłada norma. W celu zminimalizowania działania tego pierwiastka należy myć ręce po tym, jak dotykamy torebkę.

Zatem po jakie torebki najlepiej sięgać?


Nie kupujmy tych ogromnych modeli - im więcej miejsca, tym więcej rzeczy do niej wrzucamy, przez co często jest za ciężka. Zwracajmy też uwagę na szerokość jej pasków - im grubsze, tym mniej będą wbijać się w ciało. Kiedy przychodzimy do domu, nie stawiajmy torebki na łóżku, czy w innych miejscach, w których warto zadbać o szczególną higienę. Po tym, jak dotykamy torebki, warto umyć ręce.Zobaczcie także:Foto: ShutterstockDodał(a): Natalia , Piątek 24.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar