Czy twój zapach może wpływać na twoje życie?

Wcale nie mamy na myśli perfum.

Czy twój zapach może wpływać na twoje życie?

Często podkreśla się, że to jakich perfum używamy, świadczy o naszej osobowości i może wpływać na nasze otoczenie. Jednak to nie ten zapach jest najważniejszy. Każdy z nas posiada indywidualną woń, która może determinować nasze funkcjonowanie.

1. Przyciąganie komarów


Znasz to uczucie, kiedy obok ciebie krąży ogromna ilość komarów, podczas kiedy znajomi w tym samym miejscu nie mają aż takiego problemu? Okazuje się, że 20% ludzi pachnie bardziej zachęcająco dla komarów, niż pozostałe 80%.

Zobaczcie także: Co odstrasza komary? Oto bardzo prosty i skuteczny sposób

2. Związek


O ile wybierając perfumy, często się zdarza, że para ma podobny gust, o tyle jeżeli chodzi o naturalny zapach, to im jest on bardziej zróżnicowany, tym większe prawdopodobieństwo, że się w sobie zakochacie.


3. Zdenerwowanie


Oczywistym jest, że kiedy się stresujemy, mocniej się pocimy, ale nie tylko to ulega zmianie. Skład chemiczny naszego zapachu także się zmienia. Ludzie zazwyczaj tego nie wyczuwają, ale już zwierzęta mogą zachowywać się nieco inaczej w naszym towarzystwie.


Zobaczcie także: Nowości zapachowe na lato i nie tylko4. Przyjaźnie


Polscy naukowcy niedawno udowodnili, że nasz zapach uzależniony jest także od cech charakteru, dlatego też być może jeżeli jesteśmy fałszywe, ludzie wyczuwają to na odległość.


5. Zdrowie


Skoro w czasie stresu, skład potu ulega zmianie, to być może niebawem na tej podstawie będzie można ocenić, na co jesteśmy chorzy. Na razie trwają badania.Zobaczcie także:Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 10.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×