Czy warto pić napoje light?

Przyszło lato - piękna pogoda, wysokie temperatury, urlopy nad wodą... Trzeba pokazać się w kostiumie kąpielowym i zadbać o figurę. Zaczynasz zastępować zwykłe napoje ich odpowiednikami typu light, tylko czy dobrze robisz?

dietetyczne

Cukier, który występuje w zwykłych słodzonych napojach (zarówno niegazowanych jak i gazowanych) w wyrobach typu light jest zastępowany aspartamem, który jest 200 razy słodszy niż cukier. Aspartam na pewno nie jest zdrowszy ale ma mniej kalorii, więc jeżeli jesteś w trakcie diety i masz straszną ochotę na szklankę słodkiego napoju, rzeczywiście lepiej wypić coś dietetycznego. Ale nie powinno to być częściej niż jedna czy dwie szklanki takiego napoju tygodniowo. Słodzone napoje gazowane prowadzą do erozji zębów, i dietetyczne czy nie szkodzą zdrowiu. Nadmierne spożywanie napojów light może prowadzić do biegunki i niestrawności oraz zaburzać sen. Nie poleca się ich dzieciom, kobietom w ciąży i osobom starszym. Najlepiej w ogóle zrezygnować z dosładzanych napojów w codziennej diecie.  

Przeczytaj również:


Dodał(a): Ewa Nenko , Czwartek 21.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
teni
uwielbiam cole i nie potrafilabym z niej zrezygnowac, dla mnie cola zero to idealne rozwizanie, malo kalorii a smak ten sam:) oczywiscie nie na co dzien
Dodano: 2012-06-21 18:28:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×