Czy warto pić soki jednodniowe?

Uchodzą za zdrową alternatywę dla chemicznych, słodzonych cukrem napojów. Ale czy na pewno warto po nie sięgać?

juice.jpg

Soki jednodniowe stają się coraz popularniejsze w Polsce. Coraz częściej sięgamy po nie, sądząc, że pomogą nam zaspokoić chociaż w pewnym procencie dzienne zapotrzebowanie na warzywa lub owoce.

Naturalne soki jednodniowe, ze względu na to, że pozbawione są konserwantów i sztucznych słodzików, uchodzą za zdrowszą alternatywę dla soków owocowych sprzedawanych w kartonach. Ze względu na szklaną butelkę mówi się też o tym, iż, w przeciwieństwie do soków w butelkach plastikowych, nie ma w nich szkodliwych substancji emitowanych do cieczy przez plastik.

Czy zatem soki jednodniowe są naprawdę tak zdrowe i powinniśmy sięgać po nie codziennie?

To zależy. Przeciwnicy soków jednodniowych twierdzą, że warunki sanitarne, w których się je przygotowuje, są dalekie od tych, o których chciałoby się słyszeć. Dlaczego? Niektórzy zarzucają firmom, że do przygotowywania napojów używają nieumytych owoców lub warzyw i nie odnotowują na etykietach faktu, że pewnych środków konserwujących w swoich produktach jednak używają. 


Czy warto pić soki jednodniowe?

Oczywiście organizmowi należy dostarczać witamin i składników mineralnych znajdujących się w sokach owocowych i warzywnych, ale o tym, czy soki te będziemy kupować, czy przygotowywać samodzielnie, musimy już zdecydować indywidualnie. 

zdjęcie: Thinkstock 

Zobacz też: Najzdrowsze soki owocowe świata!  


Dodał(a): Natalia Fijał , Poniedziałek 16.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Lepiej zainwestować w wyciskarkę i samemu wyciskać sok. Piję soki wg. porad https://www.terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki i polecam innym aby uzupełnili swoją dietę sokami. Taki sok samemu wyciśnięty to zupełnie inna jakość w porównaniu do soków ze sklepu.
Dodano: 2018-01-09 13:17:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
Może i warto pić tego typu tych soki, ale myślę, że zdrowiej jest wyciskać je w domu. Wiemy z jakich owoców czy warzyw korzystamy i przede wszystkim nie dodajemy cukru. Ja mam w domu urządzenie do soków ronic jest lepszy od tego kupionego w sklepie. Sok z jednego warzywa czy owocu może postać w lodówce 48h.
Dodano: 2017-01-23 11:40:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Polecam przejsc na diete sokami. Soki najlepiej spozywac swiezo wyciskane.Oczywiscie owoce i warzywa powinny byc z dobrego zrodla.Wazna jest tez wyciskarka,najlepiej wolnoobrotowa np:terapiasokami.pl/wyciskarka-kuvings-c9500.Wowczas dostarczamy organizmowi niezbednych witamin i enzymow.Tego soki ze sklepu ci nie dadza.Pozdrawiam
Dodano: 2016-08-31 10:24:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Fajne soki co prawda nie jednodniowe ale tłoczone z owoców a nie zrobione z koncentratu można kupić na oleofarm24. Spróbowałam już chyba 7 smaków :)
Dodano: 2016-05-31 20:54:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×