Czy według Ani Lewandowskiej dieta musi być droga?

Ania Lewandowska to jedna z najbardziej popularnych trenerek w Polsce. Sprawdźcie, co mówi o zdrowej diecie.

Czy według Ani Lewandowskiej dieta musi być droga?

Według Anny Lewandowskiej szybkie tempo życia nie jest wytłumaczeniem na brak odpowiedniej diety. Trenerka uważa, że podstawą szczupłej sylwetki jest ogólne zdrowie organizmu. Nigdy nie zaleca diet eliminacyjnych, które pozbawiają organizm cennych składników odżywczych.

Jej zdaniem w Polsce dostępne są produkty żywnościowe bardzo dobrej jakości i należy z nich korzystać, np. warzywa sprzedawane przez rolników czy różnego rodzaje kasze.

Zobaczcie także: Oczyszczanie organizmu - poznaj 9 produktów, które Ci w tym pomogą

Zdrowa dieta nie musi być droga i droga nie jest. Śniadanie za 50 zł to nieprawda. Zdrowa dieta to przede wszystkim warzywa, kasze, owoce, odpowiednie białko, czyli to z ryb czy mięsa. Ja akurat nie jem mięsa, ale nie namawiam nikogo do rezygnacji, tylko np. do tego, żeby to mięso dobrze doprawić, aby zmienić kwasowo-zasadowość produktów - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Lewandowska.

Trenerka podkreśla też, że bardzo ważny jest sposób przyrządzania potraw, który nie pozbawia użytych składników cennych substancji odżywczych.

Jestem zwolenniczką gotowania na parze, duszenia i beztłuszczowego przyrządzania potraw. Na przykład na garnkach Philipiak Milano można bez tłuszczu przygotowywać potrawy na parze, gotując piętrowo, czyli oszczędzając również czas. Jak ktoś mnie pyta, jak jest w restauracjach, jeżeli się stołujemy w restauracjach, co wtedy wybrać. Ja po prostu pytam, czy jest możliwość zrobienia potrawy na parze lub z małą ilością tłuszczy - tłumaczy trenerka personalna.

Zobaczcie także: Czy dieta bezglutenowa może być szkodliwa?

Ania jest zdania, że dietę można utrzymać nawet przy intensywnym trybie życia. Trzeba tylko powstrzymać się od zbyt częstego jadania na mieście. Ona sama jest zwolenniczką samodzielnego przygotowywania posiłków w domu i zabierania ich ze sobą w lunch boksach do pracy lub w podróż. Dzięki temu zawsze wie, co je.

Mamy już lunch boksy w różnych postaciach. Do zup, śniadaniowe, na obiad. Używam takich, w których przechowywanie potraw jest zdrowe, czyli np. szklanych. Już nawet się śmieję, że się kojarzę z nimi. Nawet gdzieś spotkałam się z określeniem królowa lunch boksów, i nawet podoba mi się - mówi Anna Lewandowska.

Obejrzyjcie wywiad z Anią Lewandowską:
Zobaczcie także:Źródło: Newseria Lifestyle
Foto: KAPiF/ YouTube
Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 27.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
dam przykład syna, który zrzucił w ok.1m-c 8kg: chodzi 3xtydz siłownię i je minimalne porcje posiłków 5xdziennie
Dodano: 2015-07-30 12:59:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wszystko zależy od tego jaką kto chce dietę stosować. Można się imać diet ułożonych przez dietetyka i codziennie śmigać po 100g cielęcinki czy rybki i wydawać kupę kasy często zupełnie niepotrzebnie, bo potem brakuje nam czasu na przygotowanie tego posiłku, a następnego dnia już trzeba coś zupełnie innego przygotować itd. Osobiście stosuję dietę z koktajlewarzywne.pl Piję koktajl zamiast śniadania i spokojnie wytrzymuję na nim do obiadu. Jak na razie 2,5kg mniej (po 3 tygodniach) zobaczymy dalszy efekt.
Dodano: 2015-07-28 11:21:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×