Czy wino jest kaloryczne?

Staramy się zachować szczupłą sylwetkę - ograniczamy słodycz i tłuste jedzenie. Ale czy na pewno musimy rezygnować z wina? Przecież podobno jest zdrowe i wspomaga trawienie...

Czy wino jest kaloryczne?

Czy wino jest kaloryczne?

Każdy alkohol jest kaloryczny, dlatego picie w nadmiarze nawet wina może spowolnić odchudzanie. Wino w umiarkowanych ilościach może mieć dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Wino obniża poziom cholesterolu we krwi, co więcej ma właściwości antygrzybiczne i antyutleniające. Obfituje w takie składniki mineralne jak potas, magnez i wapń. Trzeba pamiętać ze najmniej kalorii ma wino wytrawne (ok 80 kcal lampka), a najwięcej słodkie (może mieć nawet 150 kcal w lampce). Zdrowotne właściwości odnajdziemy przede wszystkim w winie czerwonym wytrawnym i jedna lampka dziennie na pewno nie zaszkodzi naszemu zdrowiu ani diecie.

Picie wina sprzyja prawidłowej pracy przewodu pokarmowego i ułatwia trawienie, a niektóre składniki zawarte w winie przyspieszają spalanie tłuszczów. Niestety każda większa ilość wypijana dziennie nie gwarantuje szczupłej sylwetki. Jeśli chcesz zachować zgrabną sylwetkę, to powinnaś pić przede wszystkim wodę - bo nawet najlepsze wino nie zastąpi zdrowej i urozmaiconej diety.  


Przeczytaj również:

Dieta kapuściana

Zasady diety paleo 

Dieta a samopoczucie 


Dodał(a): Ewa Nenko , Piątek 27.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×