Czy wygląd kelnera wpływa na nasze zamówienia w restauracji?

Zastanawialiście się kiedyś, co decyduje o tym ile zamawiamy w restauracji? Wydawać by się mogło, że jedynie głód, a jednak nie tylko.

Czy wygląd kelnera wpływa na nasze zamówienia?

Nie od dzisiaj wiadomo, że na naszą psychikę działa wiele czynników. Doskonale o tym wiedzą m.in. restauratorzy, którzy dobierają odpowiednie oświetlenie, oprawę muzyczną swoich lokali, a także ich wystrój, lecz to nie wszystko.

Co jeszcze determinuje nasze zamówienia w restauracji? Naukowcy postanowili to sprawdzić. Wzięli oni pod lupę zamówienia w sumie 497 osób w 60 restauracjach w Stanach Zjednoczonych. Porównano wielkość i treść zamówień sprawdzając, jak się one mają do masy ciała jaką reprezentował obsługujący stolik kelner.

Jak się okazało, waga kelnera nie była bez znaczenia. Ci klienci, których obsługiwały tęższe osoby, aż 4-krotnie częściej od pozostałych zamawiały deser i 17% częściej decydowały się także na alkohol.
Co więcej, jak podaje Tim Doering, współtwórca badania, bardziej zaokrąglona obsługa najbardziej działała na najszczuplejszych klientów.

Zobaczcie także: Gdzie zjeść podczas podróży? Oto kilka cennych rad

Zatem jak nie dać sobą manipulować? Naukowcy radzą, aby przed wyjściem z domu dokładnie zaplanować, co chcemy jeść.Zobaczcie także:Źródło: Focus.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 25.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×