Czy wynaleziono lekarstwo na cukrzycę?

Cukrzyca staje się wręcz chorobą cywilizacyjną. Do tej pory nie wynaleziono skutecznej metody walki z nią, lecz ciągle trwają badania nad wynalezieniem lekarstwa i naukowcy z Harvardu właśnie poczynili w tym kierunku ogromy krok naprzód! Zobaczcie, czego udało się dowiedzieć badaczom.

Czy wynaleziono lekarstwo na cukrzycę

Czy wynaleziono lekarstwo na cukrzycę?


Z cukrzycą boryka się coraz więcej osób. Dotyka zarówno młodych, jak i starszych ludzi. Do tej pory nie wykryto skutecznego leku na tę chorobę, lecz ciągle trwają badania.

Naukowcy z Harvardu twierdzą, że udało się opracować system, dzięki któremu będą mogli replikować komórki odpowiedzialne za regulację poziomu cukru, które są niszczone przez organizm chory na cukrzycę.

Profesor Melton wraz z zespołem wykorzystał komórki macierzyste w celu uzyskania komórek beta (wydzielających insulinę). Proces polega na wstrzyknięciu substancji chemicznych do komórek macierzystych, które pozwalają im się przekształcić w komórki beta.

Do tej pory metoda sprawdziła się na myszach, a profesor twierdzi, że niedługo będzie gotowy wraz z zespołem rozpocząć pracę nad badaniami klinicznymi. Warto zaznaczyć, że do tej pory komórki, które były transplantowane przeżywały tylko krótki okres czasu.

Badania do tej pory trwały 23 lata, a motywacją dla samego profesora Meltona był fakt, że jego dzieci zachorowały na cukrzycę.

Co prawda jeszcze nie ma konkretnego lekarstwa na na tę chorobę,  lecz badania, które do tej pory wykonano dają ogromne nadzieje dla cukrzyków. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 14.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Wynaleziono lekarstwo polecam ozonoterapie, www.instytutozonoterapii.pl/schorzenia/cukrzyca
Dodano: 2015-06-17 11:34:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×