Czy wynaleziono szczepionkę na raka?

Wiele osób uważnie śledzi poczynania naukowców w tej sprawie. Czy nareszcie odkryto szczepionkę na chorobę, która niesie ogromne spustoszenie w społeczeństwie?

Czy wynaleziono szczepionkę na raka

Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali szczepionkę, która może zmienić życie milionów ludzi. Postępy w zakresie leków na raka są bacznie obserwowane. Właśnie ogłoszono, że udało się stworzyć szczepionkę, która niszczy komórki rakowe.

Podano ją pacjentce chorej na raka krwi. Jej układ odpornościowy został dokładnie przeanalizowany w celu podania odpowiedniej ilości szczepionki. Już po kilku tygodniach okazało się, że nastąpił u niej zanik choroby. Po 3 latach od przyjęcia leku, pacjentka nadal jest zdrowa.

Dotychczas badania są przeprowadzane tylko na osobach chorych na białaczkę, ale w planach jest przygotowanie uniwersalnej szczepionki. Specjalista z Ośrodka Walki z Rakiem w Nowym Jorku, Guenther Koehne mówi: Mamy nadzieję, że w przyszłości takie szczepionki będą wykorzystywane w przypadku walki z rakiem piersi, jelita grubego czy prostaty. Jestem przekonany, że szczepionka może okazać się wielką medyczną rewolucją. Rozmawiałem z wieloma pacjentami, którzy już teraz są gotowi poddać się innowacyjnemu zabiegowi.


Niestety na razie szczepionka jest w fazie badań, lecz przypadek Amerykanki daje ogromne nadzieje.Zobaczcie także:Źródło: Daily Mail/ sciencenow.com
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 25.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×