Czy zbyt długie spanie może być szkodliwe?

Czy są wśród was śpiochy? Lepiej zobaczcie, czym może grozić zbyt długie spanie.

Czy zbyt długie spanie może być szkodliwe?

Wszyscy wiedzą, że sen jest bardzo ważny i wpływa na wszystko: samopoczucie, koncentrację, urodę itd. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby się wysypiać. Okazuje się jednak, że "co za dużo to niezdrowo" i zarówno nadmiar, jak i niedobór snu nie są dla ciebie dobre. Naukowcy twierdzą bowiem, że zbyt długie spanie jest tak samo szkodliwe jak palenie papierosów czy picie alkoholu.

Badacze z Uniwersytetu w Sydney przeanalizowali dane zgromadzone od ponad 230 tysięcy wolontariuszy. Na ich podstawie wywnioskowali, że osoby, które codziennie śpią dłużej niż dziewięć godzin, aż cztery razy częściej przedwcześnie umierają w porównaniu z rówieśnikami, którzy śpią krócej. Oczywiście miał na to wpływ także tryb życia. Do grupy największego ryzyka należą bowiem osoby prowadzące siedzący tryb życia i unikający aktywności fizycznej.

Zobaczcie także: Starożytna mikstura na ból żołądka, którą warto znać


Zatem ile tak naprawdę powinniśmy spać? Naukowcy twierdzą, że optymalną dawką snu jest 6-7 godzin.

Ile dzisiaj spałaś?Zobaczcie także:Źródło: cosmo.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Natalia , Czwartek 31.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Ilonka123
Faktycznie zbyt długi sen jest dla nas tak samo szkodliwy jak zbyt krótki sen. Powinniśmy spać optymalną dla każdego indywidualnie liczbę godzin. Powinniśmy także zadbać o to by codziennie spać taką samą ilość czasu. Przyzwyczajmy organizm do stałych godzin snu. Dzięki temu lepiej będziemy wypoczywali w nocy. Nasz organizm lubi stałe godziny snu, pobudki, posiłków i ćwiczeń. Nie lubi być zaskakiwany. To że będziemy spali po pięć godzin w tygodniu, a w czasie weekendu odeśpimy po dwanaście wcale nie wyjdzie nam na zdrowie.
Dodano: 2016-01-05 11:20:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×