Czy znasz orzechy nerkowca?

Orzechy są nie tylko ciekawym dodatkiem do potraw, lecz również idealną przekąską. Jednym z ich rodzajów są orzechy nerkowca. Przedstawiamy Wam ich właściwości!

Czy znasz orzechy nerkowca?

Czy znasz orzechy nerkowca?


W Polsce największą popularnością cieszą się orzechy włoskie i laskowe, jednak coraz częściej możemy zauważyć wzrost zainteresowania innymi gatunkami orzechów. Przyjrzyjmy się nerkowcom!

Orzechy nerkowca - nazwa pochodzi od ich charakterystycznego kształtu przypominającego nerkę. Drzewo rodzące nerkowce nazywa się nanercz zachodni i jest bliskim krewnym mango! Jego uprawa odbywa się na większości terenów tropikalnych.

Nerkowce są lekko słodkawe i kruche. Obok pistacji są to najmniej kaloryczne orzechy, gdyż zawierają najmniej tłuszczu. Nerkowce są bogatym źródłem magnezu, który jest istotny dla mięśni i szczególnie na tę właściwość powinny zwrócić uwagę osoby uprawiające sport oraz prowadzące stresujący tryb życia. Znajdziemy w nich również witaminę B6, lecz nie jest jej tak dużo jak w innych rodzajach orzechów .

Czy znasz orzechy nerkowca?

Czy znasz orzechy nerkowca?


Orzechy nerkowca wyróżniają się również największą spośród produktów pochodzenia roślinnego zawartością żelaza, przy czym należy zaznaczyć, że jest ono trudniej przyswajane przez organizm od żelaza pochodzącego z mięsa zwierzęcego, lecz nie da się ukryć, iż mimo wszystko świetnie się nadają do wyrównywania zapotrzebowania na żelazo w diecie.

W skład nerkowców wchodzi także cynk, który z kolei zapobiega niedotlenieniu organizmu i bierze udział w procesach krwiotówrczych. Ich składnikiem jest również białko i kwas foliowy, co jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży.

Orzechy te idealnie nadają się na przekąskę, a przy okazji idealnie doskonale wpływają na skórę, paznokcie, włosy i paznokcie, pobudzają pracę mózgu. Stosuje się je także w leczeniu anemii.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 21.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×