Czym jest chromoterapia czyli leczenie kolorami?

Kolory są w naszym życiu bardzo ważne i potrafią wpływać korzystnie lub niekorzystnie na nasze samopoczucie. Powstała nawet terapia, która zajmuje się leczeniem przy pomocy barw. Czym jest tajemnicza chromoterapia?

Czym jest chromoterapia czyli leczenie kolorami?

Chromoterapia czyli leczenie kolorami 

Istnieje wiele niekonwencjonalnych metod leczenia, w których skuteczność czasem ciężko jest nam uwierzyć. Dotychczas chromoterapia była traktowana z przymrużeniem oka, jednak w środowisku naukowym zaczyna się to stopniowo zmieniać.

Chromoterapia, czyli leczenie kolorami, nie jest nowością. Stosowali ją już starożytni w Egipcie, Indiach czy Chinach. Uważali oni, że poszczególne kolory wpływać mogą na samopoczucie fizyczne i leczyć niektóre dolegliwości.

Fakt, że światło jest bardzo istotne w naszym życiu, a jego brak może prowadzić do złego samopoczucia, jest nie do podważenia. Każdy doświadczył tego zapewne nie jeden raz. Łatwo zauważyć tę zależność obserwując zmiany naszego samopoczucia w czasie jesieni lub zimy. Podczas tych pór roku dociera do nas mniej światła, a my o wiele częściej chorujemy, źle się czujemy, jesteśmy bardziej narażeni na przeżywanie stanów depresyjnych.

Według zwolenników chromoterapii działa ona nie tylko na naszą psychikę, ale także na samopoczucie fizyczne. Metoda ta polega na naświetlaniu lampami, które emitują fale świetlne o różnych częstotliwościach. Ważne jest także, by w naszym otoczeniu gościły kolory, które będą dostosowane i dobrane według ich leczniczych właściwości, ponieważ każdy kolor ma inne znaczenie i inne oddziaływanie na nasz organizm. Są takie, które pobudzają (jak czerwień), takie, które uspokajają (jak zieleń) lub takie, które posiadają zdolność pobudzania trawienia, jak intensywny łososiowy kolor. Są także barwy, które stymulują nasze organy wewnętrzne do pracy. Przykładem może być fiolet, który odtruwa i działa uspokajająco nie tylko na serce, ale także na gruczoły dokrewne i śledzionę. Według zwolenników chromoterapii dobrze dobrane kolory mogą złagodzić, a nawet usunąć bardzo różne dolegliwości. Jednak metoda ta może być stosowana jako pomoc w zwykłym, tradycyjnym leczeniu, a nie jako jego zamiennik.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 24.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar