Czym jest dieta Konrada Gacy?

Polski dietetyk Konrad Gaca opracował dietę, która ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna. Na czym polega, jakie są jej zasady i czy może być skuteczna?

Czym jest dieta Konrada Gacy?

Czym jest dieta Konrada Gacy?

Konrad Gaca jest polskim dietetykiem, ale także prezesem Stowarzyszenia Walki z Otyłością "FatKillers". Opracował on jakiś czas temu swój program dietetyczny, którego ambasadorką stała się Iwona Pavlović, znana między innymi z programu "Taniec z gwiazdami".

Ponoć właśnie dzięki programowi opracowanemu prze Gacę, gwiazda osiągnęła swoją wymarzoną wagę i od tego czasu promuje ten sposób odchudzania. Na czym więc polega dieta Konrada Gacy?

 

Otóż opiera się ona na systemie trzech etapów. Pierwszy to tak zwany okres motywacyjny. Podczas około 30 dni, osoba, która chce schudnąć, buduje swoją motywację. Jeśli ktoś podejmuje walkę z nadwagą i planuje zrzucić około 30 kg, dieta Konrada Gacy zakłada, że podczas trwania tego pierwszego etapu można zrzucić od 7 do 12 kg.

Kolejnym etapem jest okres pracy właściwej. W tym czasie korzystający stosuje się do indywidualnego jadłospisu przez kolejny cykl, który trwa 14 dni. po tym czasie udaje się na specjalistyczną konsultację, podczas której ustala się dalszy plan i ilość cykli, która uzależniona jest od wieku, wagi, a także płci osoby odchudzającej się.

Czym jest dieta Konrada Gacy?

Dieta Konrada Gacy jest indywidualnym programem odchudzania

Trzecia i ostatnia faza nosi nazwę wprowadzenie diety. To właśnie ten etap jest tym, który pozwala uniknąć efektu jojo. Okres ten trwa około 3 miesięcy i według założeń, osoba odchudzająca się powinna zrzucić w tym czasie 2 lub 3 kilogramy ponad to, co zostało zaplanowane na samym początku.

Oczywiście każdemu etapowi towarzyszą ćwiczenia i specjalnie ułożony plan treningowy, dzięki któremu, oprócz pozbywania się tkanki tłuszczowej, organizm poprawia swoją kondycję fizyczną, a także zdrowie.

Zobacz też: TRZYMAJ LINIĘ W BIURZE 

Dieta ta jest bardzo indywidualnym programem, stworzonym dla każdego z osobna. Ogólny jej zarys jest jedynie wstępem i zachętą do tego, by podjąć wyzwanie i zdecydować się na dietę Konrada Gacy. 

Według autora największą zaletą diety jest to, że oprócz tego, że pozwala zrzucić zbędne kilogramy i walczyć z otyłością, przystosowuje także do życia po jej zakończeniu. Oprócz tego, dzięki bardzo indywidualnemu podejściu dieta Konrada Gacy jest znacznie bardziej skuteczna, a jej efekty są długotrwałe.

Zobacz też:


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 02.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Czy jest gdzieś dostępny jadłospis? Znalazłam tylko rozdział na różne programy ale nigdzie przkładowego jadlospisu.
Dodano: 2016-04-11 11:34:21 Zgłoś nadużycie