Czym może grozić noszenie zbyt obcisłych spodni?

Lubicie kiedy spodnie ciasno przylegają do ciała? Lepiej poznajcie tę historię.

Czym może grozić noszenie zbyt obcisłych jeansów?

Kobiety, które mają zgrabną figurę, długie, szczupłe nogi, zazwyczaj pragną je podkreślać, co często robią za pomocą mocno dopasowanych spodni. Jest to zrozumiałe i bardzo dobrze wygląda, lecz jak ze wszystkim, także z przyleganiem spodni do nóg trzeba uważać.

Zobaczcie także: CO KRYJE SIĘ POD ANGIELSKIMI OZNACZENIAMI JEANSÓW?

Okazuje się, że noszenie zbyt obcisłych spodni może doprowadzić do uszkodzenia mięśni, a w skrajnych przypadkach nawet do uszkodzenia nerwów nóg.

Zapewne wiele z was pomyśli sobie teraz, że jest to żart i że to opinia dziewczyn, które nie mogą nosić obcisłych spodni, lecz zostało to potwierdzone badaniami, których wyniki opublikowano w The Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry.

Zobaczcie także: JAK SIĘ UBRAĆ DO PRACY W UPALNY DZIEŃ?

Lekarze zbadali bowiem przypadek 35-latki, u której stwierdzono uszkodzenie mięśni i nerwów. Okazało się, że przyczyną tego problemu było noszenie przesadnie obcisłych spodni przez długie godziny. To nie wszystko. Kobieta w tym czasie była bardzo aktywna fizycznie, ponieważ pomagała przy przeprowadzce.

Na początku spuchły jej łydki, a potem straciła czucie w nogach. Był to skutek tego, że jeansy utrudniały krążenie krwi, przez co mięśnie i nerwy uległy uszkodzeniu.

W celu powrotu do zdrowia, kobieta musiała przejść długą rehabilitację.

Zastanowicie się przed najbliższym zakupem jeansów?Zobaczcie także: Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 23.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×