Data naszych urodzin określa to, na co możemy chorować?

Najnowsze badania pokazały bardzo ciekawą zależność między datą urodzenia, a ryzykiem zachorowania na różne choroby... Jesteście ciekawi co sugeruje wasz miesiąc urodzenia?

data urodzin.jpg

Data naszych urodzin określa to, na co możemy chorować?

Jeśli chodzi o zdrowie, to profilaktyka odgrywa tu kluczową rolę. Wiele chorób jest znacznie łatwiej opanować, kiedy odpowiednio wcześnie zostaną zdiagnozowane.

Profilaktyka nie ogranicza się jednak jedynie do kontrolnych badań. To także odpowiednia dieta, styl życia i dbanie o to, by nie narażać niepotrzebnie organizmu na czynniki, które mogą zepsuć nasze zdrowie.

Okazuje się, że data naszych urodzin, może sugerować, na które choroby jesteśmy bardziej narażeni. Tak, to nie zabobon, a wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez  naukowców z Columbia University w USA.

 

Zakres analizy jakiej dokonali naukowcy był naprawdę duży, bowiem do badania wykorzystano aż 1,7 mln pacjentów w nowojorskim szpitalu. Wyniki eksperymentu pokazały, że na przykład osoby urodzone w marcu są bardziej narażone na choroby serca, te które urodziny mają w lipcu częściej chorują na astmę, a Ci, którzy przyszli na świat w listopadzie częściej mogą chorować na ADHD.

Dzieci, które urodziły się w mają są najzdrowsze i wykazują najmniejsze ryzyko zachorowania, a te, które pochodzą z października wprost przeciwnie.

Zobacz też: TO WYKSZTAŁCENI I ZAMOŻNI RODZICE NIE CHCĄ SZCZEPIĆ DZIECI - DLACZEGO? 

Oczywiście ryzyko, które zostało policzone nie jest aż tak wysokie, by móc mieć powody do wielkich obaw i tylko wyczekiwać, aż dopadnie nas przypisana do naszej daty choroba. To, czy będziemy zdrowi zależy od bardzo wielu czynników, a na większość z nich mamy wpływ, dlatego warto zadbać o siebie i swoich najbliższych w dostępny sposób.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 13.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×