Dieta 50 na 50 - najważniejsze informacje

Jedz to co zwykle, tylko trochę mniej co drugi dzień i chudnij!

dieta-50-50.jpgDieta 50 na 50 polecana jest tym kobietom, które chcą schudnąć kilka kilogramów, a do tego nie mają czasu i ochoty, by gotować wymyślne potrawy. Ta dieta nie ma sztywnych jadłospisów i być może właśnie dlatego okazała się istnym hitem w Stanach Zjednoczonych.

Autorem diety 50 na 50 jest amerykański chirurg plastyczny James B. Johnson, ale spokojnie - z dietą nie wiążą się żadne dodatkowe zabiegi plastyczne. Wystarczy jeść to, co zwykle (pod warunkiem, że zawsze odżywiałyście się zdrowo), a co drugi dzień ograniczyć spożywane porcje do 25 proc. Jednym słowem - co drugi dzień należy zjeść 4 razy mniej niż zwykle. Zalecany czas stosowania diety wynosi 14 dni (a ponieważ dietę stosuje się co drugi dzień - powinnyście pościć dokładnie przez 7 dni).

To, ile uda Wam się schudnąć jest sprawą indywidulaną, trudno mówić o ogólnych widełkach, bo każdy organizm jest inny. Dietę możecie kontynuować do czasu aż uzyskacie taką wagę, o jakiej marzyłyście, przy czym po 2 tygodniach możecie zwiększyć kaloryczność posiłków w dniach "chudych" do 30-25 proc. Oprócz walorów odchudzających, dieta - zdaniem jej autora - zwiększa odporność organizmu i spowalnia starzenie się. 

W Polsce dieta 50 na 50 wciąż budzi trochę kontrowersji, zdania na jej temat wśród dietetyków są podzielone. Głównie dlatego, że przeplatanie dni wysokokalorycznych i niskokalorycznych może spowodować zaburzenia równowagi w organizmie. 

 Zobacz także: Dieta wodna, czyli pij wodę i chudnij!


JAKIE SĄ ZASADY DIETY 50 na 50?

 • Jedz 5 posiłków dziennie o mniej-więcej stałych porach. 

 • Nie przejadaj się. Jedz tylko małe porcje. 

 •  Postaw na zdrowe odżywianie. Postaraj się, by w Twoim jadłospisie były warzywa, owoce, nabiał i produkty pełnoziarniste - wszystko, co zdrowe i zalecane. 

  • Co drugi dzień jedz tylko 25 proc. tego, co zwykle. Najlepiej nie przekraczaj 1000 kcal. 

  • Pij dużo wody i innych płynów - niegazowanych, niesłodzonych. 

   Zobacz także: Co powinnaś wiedzieć zanim sięgniesz po figi?

   Decyzję o zastosowaniu diety 50 na 50 czy jakiejkolwiek innej warto skonsultować z lekarzem. Na pewno nie powinny stosować jej kobiety w ciąży, kobiety karmiące, dzieci i młodzież w okresie dojrzewania. 

   Zobacz także: Czy twoja figura jest zapisana w genach?

   Źródło: MilionKobiet.pl
   Foto: Thinkstock


   Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 07.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-07)
   Ocena:

   Dodaj komentarz

   Wszystkie komentarze (2)

   Awatar
   Anonim
   W odchudzaniu stosuję od jakiegoś czasu naturlany preparat figurena slim który znacznie przyśpieszył efekty mojej kuracji. Polecam tym osobom które mają taki problem ze zrzuceniem wagi jaki ja miałam do tej pory.
   Dodano: 2015-12-08 12:48:14 Zgłoś nadużycie
   Anonim
   Pomysł fajny. Bo te wszystkie wymyślne diety polegają głównie na tym, że trzeba stać cały dzień w kuchni i ponadto wydać bardzo dużo pieniędzy na zakupy :/, Nie kazdy ma tyle czasu i nie każdego stać na takie ekskluzywne odchudzanie. Ja tez postawiłam na proste odchudzanie,bo zamówilam koktajle Mojito Slim. pije je zamiast śniadan i kolacji i w ten prosty sposób chudnę. takie sposoby są najlepsze :)
   Dodano: 2015-12-07 23:01:07 Zgłoś nadużycie

   Zobacz również

   ×