Dieta bezglutenowa pomaga schudnąć, czy to tylko mit?

Ostatnio bardzo dużo osób decyduje się przejść na dietę bezglutenową. Często robią to, by zrzucić zbędne kilogramy. Czy jednak jest to naprawdę skuteczne?

dieta bezglutenowa.jpg

Dieta bezglutenowa pomaga schudnąć, czy to tylko mit?

 

Dieta bezglutenowa zyskała ostatnio bardzo na popularności. Wiele osób zaczyna ją stosować nie z powodów zdrowotnych, czyli ze względu na alergię, ale po to, by zrzucić zbędne kilogramy. Czy jednak faktycznie dieta ta może pomóc nam schudnąć?

Zobacz też: PRODUKTY BEZGLUTENOWE - CO KAŻDY Z NAS POWINIEN O NICH WIEDZIEĆ?

Kiedy zaczynamy eliminować gluten z naszych posiłków, z naszej diety często znikają produkty takie jak chleb, makarony, czy różnego rodzaju ciastka, które zazwyczaj zawierają duże ilości glutenu. To sprawia, że zaczynamy tracić na wadze.

Jednak pozbycie się zbędnych kilogramów jest jedynie skutkiem ubocznym, a nie wynikiem działania diety bezglutenowej.

 

- Jeśli zastanawiasz się, czy należy wyeliminować gluten, aby schudnąć, to wiedz, że sama dieta bezglutenowa niczego nie załatwi. Bezglutenowe jedzenie może nawet prowadzić do zwiększenia masy ciała, jeśli jest o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. - mówi dietetyk i szef kuchni Sophie Jaffe. - Dieta bezglutenowa musi spełniać te same cztery filary zdrowego odżywiania co każda inna, czyli: ilości, jakości i balansu składników odżywczych oraz częstotliwości, szczególnie jeśli chcemy uzyskać dodatkowe korzyści, takie jak utrata masy ciała. - dodaje.

Jak widać i tym razem nie jest to dieta cud, dzięki której bez racjonalnego odżywiania uzyskamy szczupłą sylwetkę. Zdrowe jedzenie i pozbycie się zbędnych kilogramów musi być zatem zmianą nawyków żywieniowych, a nie jedynie eliminacją jakiegoś składnika.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 25.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Każda dieta, która nie jest zalecona przez lekarza a jest jako zdrowotna jest moim zdaniem szkodliwa. Warto jeść wszystko żeby dostarczać wszystkich składników tylko po prostu jak się chce schudnąć to zamówić sobie np. iQgreen i wtedy się chudnie bez szkody dla organizmu, a to naajważniejsze.
Dodano: 2015-05-31 12:58:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×