Dieta białkowa prof. Charlesa Clarka - najważniejsze informacje

Lubisz dobrze zjeść i ciężko ci schudnąć? Sprawdź, może ta dieta jest właśnie dla ciebie.

dieta-białkowa-clarka.jpg

Dieta białkowa prof. Charlesa Clarka polecana jest osobom otyłym, które mają niepohamowany apetyt i wcześniej stosowały już diety, ale zawsze trudno im było schudnąć. Zanim zdecydujecie się zastosować tę dietę - powinnyście skonsultować się z lekarzem. Istnieje bowiem wiele przeciwskazań do jej stosowania. Już na wstępie zrezygnować z niej muszą osoby, które mają chorą wątrobę, cierpią na dnę moczanową lub mają kamienie w nerkach. 

Ze względu na restrykcyjność diety białkowej prof. Charlesa Clarka nie powinno się stosować tej diety dłużej niż miesiąc. Na dietę składają się co prawda tylko 3 posiłki, ale za to możecie jeść właściwie tyle - ile chcecie (oczywiście to, co możecie jeść jest ściśle określone), dlatego nie ma obawy, że będziecie głodne. 

Oprócz utraty wagi, dieta białkowa prof. Charlesa Clarka sprawi, że unormujecie poziom glukozy we krwi.  

Zobacz także: Dieta owocowa - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

JAKIE SĄ ZASADY DIETY białkowej prof. charlesa clarka?

  • Jedz codziennie 3 posiłki, pij 3 litry wody.

  • Na czas diety zrezygnuj z kawy, herbaty, coli i napojów innych niż woda mineralna. 

  • Przez pierwsze dwa tygodnie możesz bez ograniczeń jeść białko (drób, jaja, sery, ryby, mięso wołowe i wieprzowe) i warzywa (oprócz strączkowych). Raz dziennie możesz zjeść owoc. W ciągu dnia możesz sięgnąć najwyżej po 3 kromki chleba razowego. 

  • Po dwóch tygodniach stosowania diety możesz dorzucić do swojego menu węglowodany (do 80 g) i jeszcze dodatkowo 2 owoce. Możesz też już jeść warzywa strączkowe i ziarna. 

  • Po zakończeniu diety postaw na aktywność - ćwicz regularnie. 

Zobacz także: Dieta odkwaszająca – wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 22.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Trzeba uważać z tą ilością białka w diecie ponieważ może prowadzić do wielu przykrych dolegliwości np: zaparć. Wtedy mi pomaga tylko dicopeg ewentualnie jak go nie mam to próbuje coś w domu znaleźć np śliwki.
Dodano: 2015-12-21 12:51:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zamiast warzyw jeszcze lepiej soki. Tylko świeżo wyciskane. One są o wiele lepiej przyswajalne. Nsjlepiej zx wolnoobrotowej wyciskarki http://terapiasokami.pl/wyciskarka-kuvings-b6000, już dawno udowodniono że to ma ścisłe przełożenie na wartość odżywczą soku. Najlepiej uważać, cego używamy, bo niesttey sokowirówka nam wiele dobrego nie przyniesie. Tak samo wyciskarki starszego typu, które mają bardzo dużo obrotów. A o tym, dlaczego soki a nie warzywa w całości, można doczytać tu http://terapiasokami.pl/Co-lepsze-sok-czy-warzywa-i-owoce-w-calosci
Dodano: 2015-10-30 14:53:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×