Dieta chałwowa - najsłodszy sposób na odchudzanie?

Jeść chałwę i chudnąć? Brzmi pięknie!

dieta-chalwowa.jpg

Na pewno słyszałyście już o diecie ananasowej, melonowej, jabłkowej, może nawet o diecie czekoladowej (pisałyśmy o nich wszystkich), a co powiecie na dietę... chałwową? To tak, jakby wymyślić dietę cukierkową, bo w końcu chałwa to bardzo słodki deser, który zresztą w jezyku greckim i arabskim znaczy właśnie tyle, co "cukierek". 

Dieta chałwowa powinna spodobać się wszystkim tym osobom, które uwielbiają słodycze i wprost przepadają za chałwą, w przeciwnym razie ciężko będzie Wam się zmusić do tego, by dziennie zjadać ok. 150 gram tego przysmaku, bo właśnie tyle zakłada ta dieta. Do tego dobrze by było, gdybyście lubiły też jabłka i potrafiły zrezygnować z wszystkich innych pokus. 

 

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY chałwowej?

Zasady diety chałwowej nie zostały jeszcze opublikowane w żadnej polskiej książce, dlatego trudno pisać o konkretach.

W internecie możecie przeczytać, że chodzi o jedzenie tylko i wyłącznie chałwy i jabłek przez 3 kolejne dni i popijanie ich wodą. Należy rozpocząć dzień od wypicia szklanki przegotowanej wody, zjeść na śniadanie jabłko a potem w ciągu dnia co 3 godziny po 50 g chałwy (prosto z opakowania, bez takich słodkich dodatków jak na zdjęciu).

Zobacz także: Dieta amerykańska - bez hamburgerów, ale też fajna

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA CHAŁWOWA?

Dieta chałwowa pozwala w krótkim czasie schudnąć sporo kilogramów - mogą to być nawet 3 kilogramy w 3 dni, ale nie warto się za bardzo przywiązywać do tej liczby, bowiem każdy organizm jest inny i ma inny metabolizm. 

Dieta chałwowa budzi wiele kontrowersji i dietetycy raczej przestrzegają przed jej stosowaniem. My też! Chociaż chałwa jest bogata w wiele witamin, to jesteśmy zdania, że tak jak to w przypadku diet monoskładnikowych bywa, nie jest ona w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb organizmu. Dlatego decyzję o zastosowaniu diety chałwowej najlepiej skonsultuj z lekarzem. Bez opieki dietetyka taka terapia odchudzająca może Ci przynieść więcej szkód niż korzyści. 

Niemniej jeden czy dwa kęsy takiej słodkiej chałwy na deser na pewno nie powinny Wam zaszkodzić, szczególnie jeśli oprócz tego w ciągu dnia zjecie coś jeszcze!

POLECAMY: Jak przyspieszyć przemianę materii?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 18.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Diety tego typu mogą nam tylko zaszkodzić... Ja bym potraktowała je raczej w formie ciekawostki, jak np. dietę tasiemcową ;) Tak, tak: jeden ze sposobów odchudzania to... łykanie jaj tasiemca. Poczytajcie tutaj: http://zbijamywage.pl/diety-odchudzajace/najgorsze-diety-odchudzajace-przeglad-cz-1
Dodano: 2016-03-29 20:53:17 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
ja też mam wątpliwości jak przedmówczyni jeśli chodzi o dietę. bardziej już postawiłabym na taki sposób jak moja sąsiadka, jadła przez trzy meisiące wszystko tylko urozmaicenie i w rozsądnych ilościach regularnie. a do tego tabsy iqgreen żeby wspomogły metabolizm i po tym czasie schudła 17 kilogramów
Dodano: 2016-02-24 19:48:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wątpię aby ta dieta była zdrowa nawet jeśli trwać ma tylko 3 dni.Jak już ktoś chce schudnąć to normalna dieta oraz regularne ćwiczenia przyniosą najkorzystniejszy efekt.Wszystko powinno być odpowiednio dobrane pod możliwości organizmu oraz jego zapotrzebowanie.Najlepiej spersonalizowany plan odchudzania uzyska się dzięki badaniu ja robiłam genetic lab i wiem,ze nie szkodzę w żaden sposób swojemu zdrowiu.
Dodano: 2016-02-18 16:12:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×