Dieta cytrusowa - najważniejsze informacje

To dieta dla tych którzy chcą oczyścić organizm i kochają cytrusy.

dieta-cytrusowa.jpgDieta cytrusowa nie spowoduje, że kilogramy będą wam spadać jak szalone, nie taki jest jej cel. Jej głównym zadaniem jest oczyszczenie organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii, dlatego polecana jest szczególnie po świętecznym obżarstwie. 

Dieta cytrusowa jest jednodniowa i nie zaleca się stosować ją dłużej. Głównie z tego powodu, że dieta jest monoskładnikowa i znacznie ogranicza spożycie ważnych witamin, co na dłuższą metę mogłoby doprowadzić do zaburzenia gospodarki chemicznej waszego organizmu. 

Jeśli kochacie cytrusy i na jeden dzień mogłybyście jeść tylko je, a w dodatku nie macie problemu z tym, by zrezygnować z kawy i herbaty, a pić tylko wodę i soki, to ta dieta jest dla was! 

 Zobacz także: Dieta MIND - podstawowe informacje

JAKIE SĄ ZASADY DIETY cytrusowej?

  • Dietę najlepiej rozpocznij w dzień wolny od pracy, w sobotę lub niedzielę. 

  • Jedz tylko owoce cytrusowe - możesz je miksować i tworzyć pyszne koktajle lub kroić na kawałki i robić z nich sałatki - wszystkie chwyty dozwolone!

  • Pij dużo wody, min. 2 litry dziennie. Możesz ją zastępować niesłodzonymi sokami z cytrusów. 

  • Na wieczór przed zastosowaniem diety przygotuj sobie specjalną kolację - zjedz 150 g mięsa (pieczonego lub smażonego) skropionego po przyrządzeniu sokiem z cytryny. 

Zobacz także: 5 herbat najlepszych na odchudzanie

Decyzję o zastosowaniu diety cytrusowej czy jakiejkolwiek innej warto skonsultować z lekarzem. Na pewno nie powinny stosować jej kobiety w ciąży, kobiety karmiące, dzieci i młodzież w okresie dojrzewania a także osoby, które chorowały w ostatnim czasie lub mają problemy z przewodem pokarmowym. 

Zobacz także: Czy twoja figura jest zapisana w genach?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Sobota 05.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
większość czasu szukałam czegoś skutecznego a o slimcea słyszałam już dawno ale nie myślałam że jest skuteczne a tym bardziej ze jest AŻ TAK skutecznym suplementem na odchudzanie.
Schudłam 14kg kiedy na innych dietach nie było mowy o takim wyniku.
Dodano: 2015-09-07 10:59:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×