Dieta Daniela - najważniejsze informacje

Czyżby była to idealna dieta na czas postu?

dieta-daniela.jpg

Dieta Daniela powinna spodobać się wszystkim tym kobietom, które lubią warzywa i owoce a także przygotowywane z nich surówki i soki. 

Dieta Daniela nazywana jest również postem, gdyż jest rodzajem głodówki a jej głównym zadaniem jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Może być dobrym sposobem na odnowę organizmu w czasie postu - trwa dokładnie 40 dni (maksymalnie). Swoją nazwę dieta zawdzięcza Biblii a dokładniej księdze proroka Daniela. 

Dietę poleca się osobom, które są zdrowe i chcą przywrócić wewnętrzną równowagę swojemu organizmowi a także osobom otyłym, chorym na nadciśnienie, alergię, astmę czy kamicę nerkową. Przed zastosowaniem takiej diety należy, oczywiście, zasięgnąć opinii lekarza i najlepiej przeprowadzić ją pod kierunkiem dietetyka. Nasz tekst jest zbiorem jedynie podstawowych informacji o tej diecie, nie należy traktować go jako kierunkowskazu w drodze o szczupłą sylwetkę. 

 Zobacz także: Dieta amerykańska - bez hamburgerów, ale też fajna

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY Daniela?

  • Kaloryczność posiłku nie może przekroczyć 600 kcal. 

  • Jedz tylko warzywa i owoce (tych drugich znacznie mniej) - najlepiej sezonowe i z upraw ekologicznych. Wśród warzyw i owoców zakazanych są: ziemniaki, rośliny strączkowe, banany, winogrona. 

  • Wyeliminuj z diety mięso, chleb, mleko, tłuszcze, zboża i słodycze. 

  • Ogranicz spożycie soli. Zastępuj ją przyprawami i ziołami. 

  • Warzywa możesz jedynie jeść na surowo, duszone lub krótko podgotowane. 

  • Między posiłkami pij dużo wody, min. 2 litry dziennie. Możesz też pić herbatki owocowe czy soki rozcieńczone wodą.

POLECAMY: Jak ujędrnić biust?

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA Daniela?

Dietę Daniela należy stosować pod okiem specjalisty, inaczej możecie wyrządzić sobie więcej szkód niż pożytku. Z jadłospisu musicie wyrzucić bowiem wiele produktów, które uzupełniają organizm o ważne składniki odżywcze. Bez odpowiedniej suplementacji, możecie doprowadzić do osłabienia organizmu. 

Na diecie Daniela można schudnąć nawet 25 kg, ale nie należy się do tej liczby zbytnio przywiązywać, bowiem każdy z nas startuje z innej wagi początkowej i ma inną przemianę materii. Oprócz walorów odchudzających dieta może sprawić, że będziecie wyglądały młodziej. 

POLECAMY: Dieta ośmiogodzinna - najważniejsze informacje

Źródło: MilionKobiet.pl, poradnikzdrowie.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 03.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
jak ktoś zaczyna odchudzanie w nowym roku to mogę polecić zastosowanie figurena slim, rok temu odchudzałam się z jego pomocą i zrzuciłam 16 kg, po świętach niestety znowu przybrałam na wadze 5 kg i kupuje jedno opakowanie figureny bo wiem że mi pomoże.
Dodano: 2016-02-03 10:57:41 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×