Dieta dla niespokojnych - co jeść, żeby zagryźć niepokój?

Kilka dietetycznych wskazówek dla tych, którym dokucza ciągły niepokój.

dieta-dla-niespokojnych.jpgDokucza ci ciągły niepokój? Raz się śmiejesz, to chwilę potem lejesz łzy? Do tego masz trudności z przesypianiem całej nocy i cały czas jesteś rozdrażniona. Wszystko cię wkurza. Przyczyn może być kilka, ale warto sprawdzić, czy prawidłowe odżywianie a do tego odpowiednia dieta, nie sprawią cudów. 

Niepokój może być spowodowany tym, że organizmowi brakuje neuroprzekaźników, czyli takich substancji, które są odpowiedzialne za nasz dobry nastrój. Osoby, które mają niedobór pewnych pierwiastków mogą być właśnie niespokojne, bo te substancje mają podstawowy wpływ na pracę ośrodkowego i wegetatywnego systemu nerwowego. 

Zobacz także: 5 najlepszych diet 2015 roku

Zobaczcie, jak powinna wyglądać dieta dla niespokojnych - o jakie produkty należy uzupełnić twój jadłospis, by pokonać wewnętrzny niepokój.  

Co powinny jeść i pić osoby niespokojne?

  • Herbatka z żeń-szenia powinna wzmocnić układ nerwowy.

  • Napar z melisy sprawi, że będzie ci się dobrze spało. Należy wypić szklankę takiego naparu godzinę przed pójściem spać. 

  • Kasza, płatki i otręby orkiszowe uzupełnią twój organizm o witaminy z grupy B.

  • Czekolada (najlepiej gorzka), bakalie i kasze (przede wszystkim gryczana i jaglana) ukoją twoje nerwy, dlatego że zawierają dużo magnezu.

  • Mleko, jogurty, żółty ser uzupełnią twój organizm o wapń, który ucieka, gdy jesteś rozdrażniona.

Jak pewnie zauważyliście, dieta dla niespokojnych wygląda dość smakowicie (czekolada!), ale oczywiście to, co się w niej znajduje jest tylko uzupełnieniem zbilansowanej zdrowej diety, w której pojawiają się także warzywa, owoce i mięso. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 17.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
A ja polecam koktajlewarzywne.pl są zdrowe i dietetyczne i doskonale zastępują posiłek (ja jem zamiast śniadania).
Dodano: 2015-07-21 11:44:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×