Dieta hiszpańska - podstawowe informacje

Chcesz wyglądać tak zgrabnie i ładnie jak Hiszpanki? Poznaj sekrety ich diety!

dieta-hiszpanska.jpg

Dieta hiszpańska jest polecana tym kobietom, które chcą zrzucić kilka kilogramów, a jednocześnie nie mają zbyt dużo czasu na przygotowywanie posiłków. 

Dieta ta pozwala zrzucić ok. 3 kilogramy w tydzień, ale nie można jej stosować dłużej niż 2 tygodnie. Głównie dlatego, że jest dość restrykcyjna. Jeśli zdecydujecie się na nią, będziecie musiały skrupulatnie liczyć kalorie, by nie przekraczać 1 300 kcal dziennie. Tyle o minusach. Plusem jest to, że w diecie znajdują się wszystkie potrzebne składniki odżywcze i minerały, a jeśli najdzie was ochota, będziecie mogły nawet sporadycznie zjeść coś słodkiego.  

 Zobacz także: Dieta owocowa - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

JAKIE SĄ główne ZASADY DIETY hiszpańskiej? 

  • Jedz od 4 do 5 posiłków dziennie, zważając by jeden posiłek nie przekraczał 160 kcal, a codzienne spożycie - 1 300 kcal.


  • Jedz mrożone i świeże owoce i warzywa, a także zapuszkowane - np. fasolę z puszki. 

Zobacz także: Dieta piękności - co jeść, żeby ładnie wyglądać?

Dietę hiszpańską najlepiej rozpocząć z gotowym, ułożonym przez dietetyka jadłospisem. Nie ma bowiem ogólnych przeciwskazań - czego kategorycznie nie można jeść stosując tę dietę, ale należy pamiętać, by dostarczać organizmowi wszelkich składników odżywczych. Ma być smacznie, zdrowo i trzeba się mieścić w ustalonym limicie kaloryczności. 

Decyzję o zastosowaniu diety hiszpańskiej warto skonsultować z lekarzem, gdyż jest to dieta dość radykalna. Na pewno nie powinny stosować jej kobiety w ciąży, karmiące i dziewczyny w okresie dojrzewania. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 14.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
5 posiłków po 160 kalorii daje w sumie 800 kalorii. na tym ma funkcjonować normalnie pracująca i zajmująca sie domem kobieta? a skąd te pozostałe 500 kalorii, bo spożycie dzienne 1300 kalorii ? z dodatkowych posiłków czy z czego? sprawdzacie to w ogóle przed wrzuceniem do sieci? dobrze by było.
Dodano: 2015-08-15 15:07:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×