Dieta jaglana - smaczny pomysł na jesienny detoks

Lubisz kaszę jaglaną? Sprawdź, może ta dieta jest właśnie dla Ciebie!

dieta-jaglana.jpgDieta jaglana to odchudzająca, oczyszczająca kuracja, którą polecamy tym kobietom, które chcą zrzucić kilka kilogramów, lubią kaszę jaglaną i mogłyby ją jeść przez cały czas stosowania tej diety. Codziennie. Jeśli chciałybyście zaserwować swojemu organizmowi detoks i oczyścić jelita - dieta jaglana to najlepsza metoda. 

Na diecie jaglanej nie będziecie czuły się głodne, bowiem kasza jest bardzo sycąca. W dodatku ma dużo składników odżywczych - przede wszystkim witaminy z grupy B, lecytynę, sole mineralne, wapń, potas, fosfor, żelazo, aminokwasy, krzemionkę oraz wysoki poziom białka i węglowodanów. Uchodzi za jedną z najzdrowszych kasz! 

To, ile uda Wam się schudnąć zależy od tego, jak długo będziecie stosowały tę dietę i jak bardzo będziecie w niej wytrwałe. Niektórym udaje się zrzucić nawet 4 kilogramy w tydzień. Czas stosowania diety możecie ustalić sobie same - najlepiej od 3 do 14 dni. Dłuższe stosowanie tej diety nie jest wskazane. 

Dieta jaglana, oprócz walorów odchudzających, za sprawą krzemionki zawartej w kaszy jaglanej poprawia stan włosów, cery i paznokci. 

 Zobacz także: Dieta owocowa - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

JAKIE SĄ ZASADY DIETY jaglaneJ?

 • Jedz 5 posiłków dziennie. Każdy powinien się składać z kaszy jaglanej. 

 • Nie używaj wielu przypraw. 

 • Zrezygnuj z kawy, herbaty i alkoholu na czas stosowania diety. 

 • Nie podjadaj pomiędzy posiłkami. Jeśli poczujesz głód - wypij gorącą wodę lub ziółka. 

  Zobacz także: 5 herbat najlepszych na odchudzanie

  Decyzję o zastosowaniu diety jaglanej czy jakiejkolwiek innej warto skonsultować z lekarzem. Na pewno nie powinny stosować jej kobiety w ciąży, kobiety karmiące, dzieci i młodzież w okresie dojrzewania. 

  Zobacz także: Czy twoja figura jest zapisana w genach?

  Źródło: MilionKobiet.pl
  Foto: Shutterstock


  Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 19.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-19)
  Ocena:

  Dodaj komentarz

  Wszystkie komentarze

  Awatar

  Zobacz również

  ×