Dieta jogurtowa

Marzycie o utracie wagi, lubicie nabiał i zastanawiacie się nad dietą jogurtową? Zobaczcie, na czym tak naprawdę polega!

Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa


Jeżeli po nazwie sądzicie, że będziecie spożywać tylko jogurty, to jesteście w błędzie. Otóż ta dieta może być stosowana przez okres 14 dni, w ciągu których mamy szansę utraty nawet 6 kg! Na naszym talerzu jednak nie brakuje owoców, warzyw, pełnoziarnistego pieczywa, chudego mięsa, płatków owsianych i kukurydzianych, czy muesli owocowego. Tak jak zwykle, należy spożywać co najmniej 1,5 l wody dziennie i skupić się na tym, aby w naszym rozkładzie dnia nie zabrakło 3 posiłków, a w przerwach można zjeść jogurt z owocami. Nie możemy sobie jednak pozwolić na tłuste ryby oraz czerwone mięso.

Patrząc na produkty, których dostarczamy organizmowi w czasie trwania tej diety, jest ona stosunkowo zdrowa dla organizmu, ponieważ nie brakuje w niej wapnia, fosforu, witamin i białka. Co prawda bywa lekko monotonna, ale z drugiej strony trwa jedyne 2 tygodnie. Przed jej zastosowaniem jednak musimy być pewni, że nie mamy problemów z metabolizmem białka.

Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa


W całej diecie najważniejsze jest abyśmy spożywali jogurty zawierające żywe kultury bakterii, ponieważ to właśnie one powodują poprawę przemiany materii, co skutkuje utratą wagi. Nie muszą być to też jogurty wyłącznie naturalne - śmiało możemy sięgać także po owocowe i niekoniecznie beztłuszczowe.

Jak zatem wygląda przeciętny jadłospis?

Możemy rozpocząć dzień od zmiksowanego banana z jogurtem naturalnym, do których dodamy np. kilka łyżek muesli lub płatków owsianych. Jako przekąskę możemy również sobie zaserwować jogurt z owocami. Na obiad szybko przygotujemy warzywa ugotowane na parze i polane jogurtem naturalnym. Z kolei na kolację możemy zjeść kromkę ciemnego pieczywa z jogurtem naturalnym i pokrojonymi warzywami.

Prawda, że nie brzmi źle? Próbowałyście już tej diety?

Zobaczcie też galerię gwiazd, które schudły:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 22.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×