Dieta LCHF - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

Kilka ciekawostek dotyczących diety, która jest bardzo popularna w Szwecji.

dieta-lchf.jpgDieta LCHF powinna się spodobać tym wszystkim kobietom, które dość już mają diet, w których trzeba ograniczać ilości jedzenia i ciągle liczyć kalorie. Jeśli do tego - jesteście w stanie zrezygnować z węglowodanów (może nie zupełnie, ale trochę zmniejszyć ich spożywanie) i jeść więcej tłustych produktów to zapewne stwierdzicie, że trafiłyście na dietę swoich marzeń. 

Nazwa diety jest skrótem od słów Low Carb High Fat, co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że jest to dieta nisko węglowodanowa i wysoko tłuszczowa. 

 Zobacz także: Dieta amerykańska - bez hamburgerów, ale też fajna

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY LCHF?

Zasady diety LCHF zostały opublikowane w książce "LCHF Nowa Dieta Niskowęglowodanowa. Hit ze Szwecji" Urszuli Forenc (dostępnej w formie PDF). Dlatego jeśli chcecie znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat tej diety - zachęcamy do przeczytania tej publikacji. 

Zasady diety LCHF w skrócie są takie:

  •  jedz mięso, ryby, jajka, warzywa dorastające nad ziemią i naturalne tłuszcze (masło, śmietanę, sery). 
  • unikaj cukru, chleba, makaronu, ryżu, ziemniaków, kasz, produktów light, piwa, margaryny, kukurydzy, 
  • możesz pić wodę, kawę (z tłustą śmietanką!), herbatę. 

Poisłki przygotowane na bazie produktów dozwolonych należy spożywać zawsze wtedy, kiedy będziecie czuły się głodne. 

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA LCHF?

Dieta LCHF pozwala schudnąć nawet 5 kg w 4 tygodnie, ale nie warto się za bardzo przywiązywać do tej liczby, bowiem każdy organizm jest inny i każda z nas ma inny metabolizm. 

Jeśli zdecydujecie się na dietę LCHF to, oprócz walorów odchudzających na pewno zauważycie, że macie zdrowsze włosy, skórę i paznokcie, a także stawy i lepiej śpicie. 

Decyzję o zastosowaniu diety LCHF, najlepiej skonsultuj z lekarzem. Bez opieki eksperta taka terapia odchudzająca może Ci przynieść więcej szkód niż korzyści. 

POLECAMY: Jakich produktów nie powinnaś jeść na pusty żołądek?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Niedziela 10.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Anonim
A mi pomogło wyrzucenie z diety tłustego mięsa na rzecz warzyw. Do tego wspomniany przez koleżankę African Mango (ja go wybrałam ze strony producenta: tnij.org/jfo4n15 ) Efekt to 5 kg po miesiącu;)
Dodano: 2016-05-14 11:58:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
Takie eksperymentalne diety (tłuszczowe, bialkowe) moim zdaniem nie są bezpieczne. Ja zrobiłam tak: ograniczyłam wielkość porcji, włączyłam jedzenie z błonnikiem i zadbałam o regularny ruch (nie siłownia, tylko rower i chodzenie - tanie a robi swoje). Jedyne co zainwestowałam to kupiłam preparat African Mango (nabyłam go tutaj, uważajcie, bo są na rynku różne preparaty, z tego co słyszałam nie wszystkie dają efekt: nplink.net/0Y2BILKH). Warto było wydać kasę, bo w końcu zauważyłam, że wysiłek daje efekt! Bardzo fajnie pobudza spalanie i zmniejsza apetyt (dzięki błonnikowi) więc jedzenie mniej nie wymaga wysiłku.
Dodano: 2016-04-15 10:19:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
A mi udało się schudnąć 8 kg w 4 tygodnie, stosowałam i cały czas stosuję dietę Sandruni, warto o niej poczytać w necie
Dodano: 2016-04-12 18:28:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
Na odchudzanie polecam z własnego doświadczenia suplement figuurene slim który pomogl mi schudnac 15 kg w 3 miesiące
Dodano: 2016-04-12 12:33:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dieta, dietą, ale ja i tak jestem zdania, że bez aktywności fizycznej nie uda się osiągnąć zamierzonych efektów i co więcej utrzymać ich później! Wiele osób narzeka, że nie ma czasu, siły, chęci ćwiczyć. Takim polecam suplement diety Młody jęczmień Premium z ekstraktem z zielonego jęczmienia, który ma mnóstwo witamin i minerałów, które przyspieszają spalanie i dodają energii do działania. Sprawdziłam na sobie, też byłam pesymistką jeśli chodzi o bieganie i inną aktywność fizyczną ;)
Dodano: 2016-04-11 14:13:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jestem bardzo zadowolona z tego co osiągnełam stosując suplement slimcea. Schudłam, czuje się dużo lepiej. Nauczyłam się inaczej jeść, jeść zdrowo więc utrzymuje już wagę. Dzięki Slimcea schudłam ponad 10kg przez 3 miesiące czyli okres kuracji.
Dodano: 2016-04-11 11:50:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×