Dieta Mayo - co warto o niej wiedzieć?

Zastanawiacie się nad szybką i skuteczną dietą? Co powiecie na Mayo? Zobaczcie na czym polega.

Dieta Mayo - co warto o niej wiedzieć?

Dieta Mayo - co warto o niej wiedzieć?


Wiosna to czas kiedy patrzymy na swoje ciało i chcemy jak najszybciej coś z nim zrobić, dlatego też często sięgamy po drastyczne diety, dzięki którym szybko schudniemy, lecz nie wszystkie są bezpieczne. Dzisiaj Wam przedstawiamy dietę Mayo, którą można stosować tylko dwa tygodnie i pomaga nam zrzucić nawet 7 kilogramów!

Skąd nazwa diety? Pochodzi ona od nazwy kliniki, w której została stworzona. Trwa 14 dni, dostarcza do 1000 kcal dziennie, a jej podstawą są jajka. W trakcie jej trwania spożywamy owoce, warzywa, a także wcześniej wspomniane jajka, które stanowią ok. 90% posiłków. Zdecydowanie odrzucamy cukry, tłuszcze, nabiał, a także produkty skrobiowe. Codzienne menu składa się z co najmniej 6 jajek z odrobiną np. oliwy z oliwek.

Jajka są podstawą tej diety ze względu na swoje właściwości. Otóż posiadają kwasy tłuszczowe omega 3, omega 6, a także wiele innych, cennych minerałów, a co najważniejsze - są skarbnicą białka, które dobrze się przyswaja. Pozytywnie wpływają także na koncentrację, łagodzą stres i poprawiają pamięć.

Do diety warto dołączyć spożywanie owoców cytrusowych, które również pozytywnie wpłyną na perystaltykę jelit. Dzięki prostocie spożywanych produktów dieta nie jest wymagająca poświęcania dużych ilości czasu na przygotowywanie dań, ponieważ do niektórych posiłków wystarczy ugotować jajka. Dla niektórych osób jednak problemem może być systematyczność, ponieważ obiad i kolacja powinny być przyjmowane codziennie w tych samych godzinach. Ponadto należy spożywać ponad 1, 5 l płynów - najlepiej wody, lecz oczywiście można również kawę i herbatę, z tym że bez cukru.

Dieta Mayo - co warto o niej wiedzieć?

Dieta Mayo - co warto o niej wiedzieć?


Na tej diecie możemy stracić nawet 7 kg w ciągu 14 dni, a dla zwiększenia efektów warto wprowadzić ok. 30 min. aktywności fizycznej dziennie. Jeżeli jednak należycie do osób wysoce aktywnych, ten rodzaj diety może okazać się dla Was zbyt drastyczny i przynosić zbyt duże osłabienie oraz senność. Zdecydowanie powinny o niej zapomnieć także osoby borykające się ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu.

Jeżeli jednak już zdecydujecie się na tę dwutygodniową dietę, pamiętajcie, że jej kolejną turę możecie powtórzyć najwcześniej po 40 dniach.

Korzystałyście z tej diety?
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 13.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
No tak, że niby racjonalnie jest schudnąć tyle kilogramów w dwa tygodnie? Szczerze to wcale bym nie chciała schudnąć tak szybko. 5 kg w miesiąc, to mi się wydaje racjonalne, a nie 7 w dwa tygodnie. Polecam bardziej wizytę u dietetyka. Poszłam w Lublinie do Pana Kowaluka i jestem zadowolona póki co. Mam jasno określoną dietę i trzymam się ściśle jadłospisu.
Dodano: 2014-05-16 12:47:32 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×