Dieta mleczna - najważniejsze informacje

Kochacie mleko i mogłybyście je pić codziennie a w dodatku chcecie zgubić kilka kilogramów? Ta dieta jest dla Was!

dieta-mleczna-zasady.jpgDieta mleczna to sposób odżywiania, który wymyślił już w latach 20. XX wieku Bernarr Macfaden. Dieta oparta jest na spożyciu w dużych ilościach mleka, dlatego szczególnie polecana jest tym osobom, które chcą schudąć a do tego mają niedobory wapnia. Należy przy jej stosowaniu zachować szczególną ostrożność, a najlepiej - poradzić się lekarza lub dietetyka. Nadmiar mleka w diecie może bowiem powodować podwyższenie się poziomu "złego" cholesterolu, a także miażdżycę. 

Dieta mleczna ma tylu zwolenników, co przeciwników. Wszystko przez mleko, które także w ostatnim czasie obrosło złą sławą. 

Dieta mleczna jest tygodniowa i nie zaleca się stosować ją dłużej, ale gdybyście miały takie życzenie to możecie ją przedłużyć do maksymalnie 10 dni. Wynika to z tego, że dieta znacznie ogranicza spożycie ważnych witamin, co na dłuższą metę mogłoby doprowadzić do zaburzenia gospodarki chemicznej waszego organizmu. 

 Zobacz także: Dieta MIND - podstawowe informacje

JAKIE SĄ ZASADY DIETY mlecznej?

  • Jedz codziennie chociaż jeden posiłek mleczny, a najlepiej dodaj mleko do śniadania, obiadu i kolacji. Nie musisz wszystkiego popijać mlekiem, możesz też włączyć przetwory mleczne - twaróg, jogurty czy kefiry. 

  • Nie jedz słodyczy, ogranicz spożycie węglowodanów i tłuszczów. 

  • Zmniejsz porcje. Jedz połowę tego, co wcześniej. 

  • Włącz do diety kakao, buliony warzywne i miód. 

  • Zrezygnuj z płatków śniadaniowych, owsianek i kasz. 

Zobacz także: 5 herbat najlepszych na odchudzanie

Decyzję o zastosowaniu diety mlecznej czy jakiejkolwiek innej warto skonsultować z lekarzem. Na pewno nie powinny stosować jej kobiety w ciąży, kobiety karmiące, dzieci i młodzież w okresie dojrzewania. 

Zobacz także: Czy twoja figura jest zapisana w genach?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 10.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Jestem bardzo zadowolona z tego co osiągnełam stosując suplement slimcea. Schudłam, czuje się dużo lepiej. Nauczyłam się inaczej jeść, jeść zdrowo więc utrzymuje już wagę. Dzięki Slimcea schudłam ponad 10kg przez 3 miesiące czyli okres kuracji.
Dodano: 2015-09-15 11:02:07 Zgłoś nadużycie
Anonim
slimcea to według mnie numer jeden jeśli chodzi o suplementy które spierają dietę i odchudzanie. Hamują łaknienie najlepiej z wszystkich które stosowałam. Waga leci już po tygodniu stosowania.
Dodano: 2015-09-11 10:19:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×