Dieta ośmiogodzinna - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

Podstawowe informacje na temat diety, która nie wymaga kulinarnych wyrzeczeń. Czyżby dieta cud?

dieta-8-godzinna.jpg

Dieta ośmiogodzinna powinna spodobać się tym osobom, które nie lubią szczegółowych jadłospisów i ograniczeń w jedzeniu. Koniec z liczeniem kalorii! Wystarczy przestrzegać określonych godzin jedzenia i zajadać do woli to, na co tylko macie ochotę, a kilogramy będą spadać. Istne cuda! Tak przynajmniej obiecują autorzy diety - David Zinczenko i Peter Moore.

Dieta ośmiogodzinna zyskała dużą popularność za granicą, w Polsce też już jest doskonale znana. Książka "Dieta ośmiogodzinna", której autorami są twórcy tej diety - Zinczenko i Moore - została już przetłumaczona na język polski i wydana nakładem wydawnictwa Vital. W wielu księgarniach już jest niedostępna, gdyż wykupiono wszystkie jej egzemplarze, ale warto poszukać, bo może gdzieś jeszcze uda Wam się ją zdobyć. Warto, bo tylko tam znajdziecie szczegółowe zasady tej diety, my przedstawiamy tylko podstawowe informacje. 

 Zobacz także: Dieta zupowa - czy można schudnąć jedząc same zupy?

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY OŚMIOGODZINNEJ?

  • Wyznacz sobie 8 godzin w ciągu doby, w których będziesz jadła posiłki, np. od 9 do 17. W pozostałe 16 godzin nie możesz nic jeść. Dozwolone jest jedynie picie wody. 

  • W określonych 8 godzinach możesz jeść wszystko, na co tylko masz ochotę i kiedy chcesz. Nie licz kalorii, ale też nie przejadaj się - postaraj się, by były to niewielkie porcje. 

  • Pij dużo wody, szczególnie w czasie godzin postnych. Zrezygnuj z napojów i soków.

POLECAMY: Jak ujędrnić biust?

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA OŚMIOGODZINNA?

Na diecie ośmiogodzinnej możecie zgubić nawet 5 kilogramów w tydzień a 10 w miesiąc, ale nie warto za bardzo trzymać się tych liczb, bo jak wiadomo każdy organizm jest inny i każda z nas startuje z różną wagą początkową. 

POLECAMY: Jak skakać na skakance, żeby schudnąć?

Decyzję o zastosowaniu diety ośmiogodzinnej czy jakiejkolwiek innej warto skonsultować z lekarzem. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 29.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Zdecydowanie NIE POLECAM. Prosty sposób na efekt jojo. W zdrowym odżywianiu - które jest podstawą jeśli chcemy mieć prawidłową wagę - bardzo ważne są regularne posiłki i unikanie głodowania - bo to pobudza łaknienie. Dużo lepszym sposobem są małe, ale regularne porcje. Poczytajcie tutaj: http://zbijamywage.pl/zasady-odchudzania/5-prostych-sposobow-na-odchudzanie
Dodano: 2016-03-29 20:59:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×