Dieta plaż południowych - wszystko, co powinnaś wiedzieć na jej temat

Żeby ją zastosować wcale nie musisz się ruszać z Polski!

dieta-plaz-poludniowych.jpgDieta plaż południowych znana jest także jako dieta South Beach. Polecamy ją tym kobietom, którym nie zależy na szybkiej utracie wagi i są w stanie stosować tę dietę naprawdę długo (może nawet przez całe życie?). 

Autorem diety jest kardiolog, dr Arthur Agatson. Na punkcie diety South Beach swego czasu oszalała cała Ameryka, do jej stosowania przyznawał się także Bill Clinton.  

 Zobacz także: Dieta 50:50 - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY PLAŻ POŁUDNIOWYCH?

Jeśli zdecydujecie się na zastosowanie tej diety, musicie przestawić nieco swoje myślenie i zamiast na kalorie (jak to zwykle mamy w zwyczaju) zacząć spoglądać na indeks glikemiczny.

Dieta dzieli się na 3 etapy, z których tylko pierwszy, trwający 2 tygodnie, jest rygorystyczny. Pozostałe dwa nie powinny tak bardzo dać Wam się we znaki.

Przez pierwsze dwa tygodnie diety powinnyście codziennie jeść 3 posiłki główne i dwie przekąski. Należy całkowicie zrezygnować z owoców, produktów mącznych (koniec z chlebem i makaronem), nabiału w postaci jogurtu, mleka, tłustych serów (dozwolone są tylko chude białe sery),alkoholu, kawy i słodyczy. 

Po dwóch tygodniach ścisłego rygoru, możecie sobie pozwolić na niektóre z zakazanych produktów (oprócz m.in. słodyczy, ziemniaków, marchewki, chleba pszennego), ale wprowadzanie nowych produktów należy przeprowadzić stopniowo i stale kontrolować poziom swojej wagi. Zbytnie odstępstwa od diety mogą bowiem skończyć się powrotem do poprzedniej wagi, a chyba tego byście nie chciały.

Trzeci etap należy wprowadzić w życie, kiedy będziecie już zmęczone drugim etapem. Chodzi o wyeliminowanie z diety na stałe produktów o wysokim indeksie glikemicznym, przede wszystkim złych węglowodanów.

POLECAMY: Jak ujędrnić biust?

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA PLAŻ POŁUDNIOWYCH?

Na diecie plaż południowych możecie zgubić nawet 6 kilogramów w dwa tygodnie (dotyczy to pierwszego etapu). Dalsze efekty zależą od tego, jak rygorystycznie podejdziecie do zaleceń diety i na ile pozwolicie sobie na odstępstwa. Trudno pisać o konkretnych liczbach, bo jak wiadomo każdy organizm jest inny i każda z nas startuje z różną wagą początkową. 

Oprócz walorów odchudzających dieta plaż południowych uchodzi za dietę dobrą dla serca - w końcu jej autorem jest kardiolog!

POLECAMY: Jak schudnąć z rąk?

Decyzję o zastosowaniu diety plaż południowych czy jakiejkolwiek innej warto skonsultować z lekarzem lub dietetykiem. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Sobota 12.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ja zainwestowałam w tabletki na odchudzanie Slimcea. Nie żałuje żadnej złotówki ponieważ dołączone do diety te tabletki DOPIERO pozwoliły mi schudnąć. Suplementnacja jest również ważna a tak często zapominamy o niej i dziwimy się że efektów nie ma.
Dodano: 2016-03-14 12:02:18 Zgłoś nadużycie
fiołek
Wszędzie możemy poczytać o tych suoper extra dietach, wszystkie mają być takie skuteczne, ale nikt nigdy nie wypowie się przy takich artykułach, że nie dla wszystkich takie diety są. Można ładnie schudnąć biorąc tabsy, takie jak np IQGREEN, które są na naturalnych składnikach i mieć pewność, że nie katujemy organizmu jakimiś dietami. Polecam najpierw zapoznać się czy takie coś jest odpowiednie akurat dla ciebie, bo z tabsami to nie ma takiego problemu.
Dodano: 2016-03-13 20:46:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×