Dieta samuraja - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

Obudź w sobie wojowniczkę i zawalcz o dobry wygląd i lepsze zdrowie!

dieta-samuraja.jpgDieta samuraja powinna spodobać się wszystkim tym, którzy prowadzą aktywny tryb życia i dużo trenują. Ci, którzy wolą relaks na kanapie, powinni znaleźć sobie inną dietę - ta nie przyniesie im zbytnio żadnych efektów.  

 Zobacz także: Dieta amerykańska - bez hamburgerów, ale też fajna

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY SAMURAJA?

Zasady diety samuraja zostały opisane w książce "The samurai diet" napisanej przez Nate Miyakiego w 2011, która do tej pory nie została jeszcze przetłumaczona na język polski.

Dieta samuraja jest bardzo bliska diecie paleo, przy czym - w przeciwieństwie do niej - dopuszcza bezglutenowe zboża.  

Zakazany jest cukier i słodycze, gotowe dania, przemysłowe oleje roślinne. Nie należy też jeść nabiału i produktów zawierających gluten oraz powinno się ograniczyć spożycie produktów przetworzonych.

Amarantus, ryż biały lub basmanti, kaszę gryczaną, grykę, komosę ryżową i kaszę jaglaną można jeść, pod warunkiem, że wcześniej będą namoczone w wodzie lub kiełkowane (trzeba pozbyć się wszystkich składników antyodżywczych). Dozwolone są też owoce, warzywa, mięsa (najlepiej wiadomego pochodzenia), ryby, jaja, masło, orzechy i nasiona. 

Istnieją dwie drogi, które możesz wybrać na diecie samuraja: carb back loading (rozpoczynasz dzień od posiłku białkowo-tłuszczowego a potem zwiększasz liczbę węglowodanów w kolejnych posiłkach) lub carb trening (przed treningiem jesz węglowodany skrobiowe, a potem węglowodany proste). 

Oprócz zmiany sposobu odżywiania należy też pamiętać o treningach - twórca diety zaleca ćwiczenia rano, na czczo.  

POLECAMY: Najczęstsze błędy popełniane przez osoby, które się odchudzają

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA SAMURAJA?

Głównym zadaniem diety samuraja jest poprawa zdrowia i wyglądu, dlatego trudno mówić o jej walorach odchudzających. Tym bardziej, że metabolizm każdej z nas jest inny i startujemy z różnej wagi początkowej. Wszystko zależy też od tego, jak bardzo będziecie przykładały się na treningach. 

Decyzję o zastosowaniu diety samuraja lepiej skonsultować z lekarzem. Na pewno nie powinny jej stosować kobiety w ciąży, młodzież w okresie dojrzewania oraz osoby, które mają depresję, alergię na wiele produktów i problemy żołądowe. Przygotowanie jadłospisu warto powierzyć dietetykowi. 

POLECAMY: Przepis na sałatkę z awokado i szpinaku

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 01.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
ciotka mi mówiła o tabletkach slimcea ale nie wierzyłam ze schudła, a jaki jest efekt tego ? że teraz ona jest chuda a ja zamówiłam aby rozpocząc swoją kuracje. Nie raz warto uwieżyć że prosty suplement diety jest w stanie pomóc nam w odchudzaniu. Jak przejdę kurację ze slimcea dam znać czy na mnie również tak dobrze zadziałało. Poprzeczka wysoko ponieważ ciocia schudła aż 14kg.
Dodano: 2016-03-02 11:21:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ryż biały jest co najmniej kontrowersyjny dla osoby odchudzającej. Skuteczna dieta raczej nie powinna go zawierać.
Dodano: 2016-03-01 19:36:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ryż biały jest co najmniej kontrowersyjny dla osoby odchudzającej. Skuteczna raczej nie powinna go zawierać.
Dodano: 2016-03-01 19:35:13 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dieta wydaje się dość ciekawa jednak ja obstawiłam na dietę ułożoną poprzez badanie Genetic Lab.Dowiadujemy się z niego miedzy innymi jaki rodzaj diety jest najbardziej korzystny dla organizmu oraz czy istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia nadwagi i zaburzeń odżywiania.
Dodano: 2016-03-01 18:52:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×