4 najgorsze diety wszech czasów... lepiej nie próbuj ich na sobie!

Kiedyś ludzie, którzy za wszelką cenę chcieli pozbyć się kilku kilogramów, decydowali się na bardzo radykalne środki. Jakie były najgorsze pomysły na schudnięcie?

sniadaniiii.jpg

Każda z nas marzy o sylwetce bez zarzutu. Zwłaszcza, że lato coraz bliżej... To doskonały moment na rozpoczęcie diety, dzięki której będziemy pięknie wyglądały w kostiumie kąpielowym. W kwestii odchudzania warto jednak postawić na rozsądek! Przedstawiamy najgorsze diety w historii ludzkości!

DIETA PAPIEROSOWA

To prawda, że po zrezygnowaniu z nałogu najczęściej przybieramy na wadze, jest to jednak związane z samą potrzebą wypełnienia czymś czasu, który zwykle poświęcaliśmy na zapalenie papierosa. Dieta papierosowa pochodzi z lat 20. zeszłego wieku. Co ciekawe, znajdowała wielu zwolenników. To właśnie otyłe osoby sięgały po papierosa, który miał niwelować głód. Nie musimy chyba wspominać o zgubnych konsekwencjach palenia papierosów... 

DIETA DZIECIĘCA

Zakłada spożywanie jedynie dziecięcych "słoiczków". Dietę propagowała Tracy Anderson- trenerka, której klientkami były między innymi Madonna, Lady Gaga czy Gwyneth Paltrow. Dieta polega na konsumowaniu 14 dziecięcych deserków dziennie. Warto pamiętać, że produkty przygotowane z myślą o niemowlakach nie zawierają dostatecznej ilości składników odżywczych, które musi przyjmować dorosły. Dodatkowo - stosowanie diety może w efekcie doprowadzić do obżarstwa!

DIETA ATKINSA 

Została stworzona w 1972 roku, a jej zwolennicy rozpowszechniali ją jeszcze kilka lat temu. To dieta niskowęglowodanowa- jej wielbicielom zaleca się spożywanie jedynie tłustych potraw, takich jak kiełbasy, golonki czy smażone jajka. Długie przebywanie na takiej diecie może prowadzić oczywiście do niedoboru witamin w organizmie i problemów z układem krwionośnym.

DIETA JEDNEGO SKŁADNIKA 

Chodziło o to, aby spożywać jeden, wybrany składnik w różnych wariantach. To chyba najnudniejsza dieta świata! Jest również bardzo szkodliwa dla zdrowia- brak urozmaicenia sprawia, że organizm bardzo szybko zaczyna się buntować. Osłabienie organizmu to główny powód wypadania włosów czy łamania się paznokci. To chyba zbyt wysoka cena za piękną sylwetkę, prawda?

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 28.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
A te wszystkie detoksy sokowe, kapuściane itp? Przecież to murowany efekt jojo. Najważniejsza jest zmiana nawyków, ruch i dużo błonnika. Nawet takiego w proszku jak np. colosan
Dodano: 2017-04-28 20:53:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×