Ciągle nie możesz schudnąć? Prawdopodobnie popełniasz jeden z tych błędów...

Co warto zmienić w codziennych nawykach żywieniowych?

nawykizyw.jpg

Ćwiczenia na siłowni i restrykcyjna dieta nie pomagają Ci zrzucić zbędnych kilogramów? Możliwe, że nieświadomie popełniasz któryś z tych błędów:

Sięganie po produkty typu light 

Mimo że tego typu produkty zawierają mniejszą ilość tłuszczu, znajduje się w nich o wiele więcej cukru niż w "standardowych" wersjach tego samego wyrobu. Wybieranie jogurtu light wcale nie pomaga Ci uniknąć zbędnych kalorii.  

Długotrwały stres 

Twoja psychika jest silnie powiązana z funkcjonowaniem Twojego organizmu. Kortyzol, który jest produkowany w momentach gdy odczuwasz stres, ma ogromny wpływ na Twój metabolizm. Jeżeli poważnie podchodzisz do walki o piękną sylwetkę, unikaj stresujących sytuacji lub postaraj się ograniczyć nieprzyjemne okoliczności, z którymi musisz się borykać. 

zmienianie diet, ale nie nawyków 

Nawet jeśli stosujesz wybraną dietę przez kilka miesięcy, powrót do dawnych nawyków żywieniowych szybko sprawi, że dawne kilogramy wrócą na swoje miejsce. Jeśli decydujesz się na dietę, wybierz się do specjalisty, który dobierze jadłospis zgodny z Twoimi upodobaniami kulinarnymi. Fakt, że nie będziesz musiała rezygnować z lubionych produktów sprawi, że dieta nie będzie dla Ciebie wielkim wyrzeczeniem.

Nieregularne jedzenie posiłków 

Wcale nie musisz jeść pięć razy dziennie. Ważne, aby Twoje posiłki były odpowiednio rozłożone w czasie. Jeżeli pierwszy posiłek spożywasz o 13.00, a po następny sięgasz dopiero o 18.00, żadna dieta nie przyniesie spodziewanych efektów.

Unikanie wizyt u lekarza 

Jeśli od kilku miesięcy jesteś na diecie, a nie zauważyłaś u siebie spadku wagi, możliwe, że Twój organizm walczy z niezdiagnozowaną chorobą, która nie pozwala Ci schudnąć. Może to być związane z hormonami, dlatego powinnaś jak najszybciej odwiedzić lekarza.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 21.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Boze jak mnie irytuja takie krepto reklamy pod artykulami, wezcie badzcie chociaz troche kreatywni
Dodano: 2017-09-22 15:33:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
I najlepsze jest to, że żadna w tej sytuacji nie pokusi się choćby o spacer. Ja nawet jak sobie kupiłam tabsy iqgreen to jednocześnie zaczęłam być aktywna i odrzuciłam smażone po prostu.. efekt jest taki że w dwa miesiące schudłam 13 kilogramów. to naprawdę nie jest aż takie trudne - trzeba tylko chcieć
Dodano: 2017-09-21 13:50:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×