Cytrusy w walce z otyłością

Nie od dziś wiadomo, że cytrusy wzmacniają system odpornościowy organizmu. Okazuje się również, że posiadają właściwości, które doskonale wspomagają odchudzanie i oczyszczanie organizmu.

cytrusy.jpg

Wielu ekspertów specjalizujących się w zdrowym żywieniu, zwraca szczególną uwagę na obecność owoców w diecie. Cytrusy są źródłem wielu witamin, ale także wspomagają oczyszczanie organizmu, dlatego tak często stosuje się je podczas detoksykacji. Bogate w duże ilości błonnika, poprawiają pracę układu trawiennego. Naukowcy z Uniwersytetu Zachodniego Ontario prowadząc badania, udowodnili, że obecny w cytrusach bioaktywny związek roślinny, tak zwana naringenina, hamuje otyłość u osób, które niezdrowo się odżywiają, co więcej zapobiega zaburzeniom metabolizmu, które prowadzą do cukrzycy i chorób układu krążenia.

CYTRYNA

Wiele kobiet wierzy, że rozpoczęcie dnia szklanką ciepłej wody z cytryną, zaraz po przebudzeniu, ma pozytywny wpływ na walkę z niedoskonałościami ciała. Jest to bardzo dobry wybór, ponieważ cytryna  wspomaga pracę metabolizmu i jest niezastąpiona w zwalczaniu toksyn zgromadzonych w organizmie. Specjaliści twierdzą, że szklanka ciepłej wody z cytryną, ze względu na właściwości obkurczające żołądek, w pewnym stopniu hamuje łaknienie. Dodatkowo cytryna zapobiega zaparciom i zmniejsza wchłanianie cukrów. Należy jednak pamiętać, że sam sok z cytryn nie spowoduje utraty zbędnych kilogramów, a spożywany w nadmiernych ilościach może doprowadzić do wystąpienia nadkwasowości. 

GREJPFRUT


Pewnie nie raz słyszałaś o nieziemskim działaniu diety grejpfrutowej. Wszystko dlatego, że grejpfrut ma wiele właściwości leczniczych i odchudzających. Poza zawartością witaminy C jest bogatym źródłem beta-karotenu, który obniża poziom cholesterolu i reguluje ciśnienie. Ma też niewiele kalorii, przyspiesza przemianę materii, a także ułatwia spalanie tłuszczów. 

MANDARYNKA 


Mandarynka podobnie do pozostałych cytrusów jest wspaniałym źródłem witamin. Jednak jest coś, co wyróżnia ją na tle pozostałych owoców. To obecność tak zwanej nobiletyny, czyli flawonoidy, która wspomaga walkę z otyłością. Mandarynka jest również wspaniałym narzędziem do dbania o promienny i młody wygląd skóry. 


POMARAŃCZA


Australijscy naukowcy odkryli, że zjedzenie jednej pomarańczy dziennie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej, przełyku i układu pokarmowego. Pomarańcza zawiera bardzo dużo wody, dlatego jest tak ważna w procesie wypłukiwania toksyn z organizmu. Oprócz właściwości oczyszczających ułatwia walkę z cellulitem. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 23.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×