Jaki wpływ na Ciebie mają uwagi rodziców dotyczące Twojej masy ciała?

Jeśli chodzi o rozmowy z rodzicami na temat wagi ich córek, okazuje się, że im mniej się im mówi, tym lepiej.

waga.jpg

Najnowsze badania

Nowe badania prowadzone przez Brian Wansink, PhD, dyrektor Cornell University Food and Brand Lab wykazały, że córki, których rodzice komentowali ich wagę, były niezadowolone ze swojej figury w dorosłym życiu.

Zbadano 501 kobiet pomiędzy 20 a 35 rokiem życia- spytano je o zadowolenie ze swojej wagi, nawyki żywieniowe i BMI, a także ich wspomnienia dotyczące komentarzy rodziców związane z wagą ich dzieci w młodości.
Kobiety z prawidłowym BMI były w 27 procentach mniej chętne do przypomnienia sobie rozmowy rodziców o ich wadze, a w 28 procentach niechętne do pamiętania momentów, w których rodzice mówili, że jedzą zbyt dużo, w porównaniu do tych kobiet, których BMI pokazało nadwagę.
Badanie wykazało również, że zarówno kobiety z nadwagą, jak i z wagą prawidłową, których rodzice w dzieciństwie komentowali ich tuszę, są mniej zadowolone ze swojego ciała jako dorosłe.

Warto zobaczyć: Słodziki sprawiają, że trudniej Ci schudnąć

Czyny lepsze niż słowa

"Wypowiadanie się na temat wagi kobiety nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli są w młodym wieku," Wansink powiedział dla ScienceDaily. "Jeśli martwisz się o masę ciała dziecka, unikaj krytykowania czy komentowania. Lepiej zasugeruj zdrowe wybory i nawyki."

Wansink zaleca zastąpić chipsy i inne niezdrowe przekąski owocami czy warzywami, to najlepszy wybór.
Warto być wzorem dla dziecka od małego.

źródło: Yahoo Beauty
Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 14.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
jeżeli jesteś podczas kuracji odchudzającej warto do niej włączyć preparat figurena slim który bardzo dobre działa na przemianę materii i pomaga szybko schudnąć. Osobiście schudłam 15 kg w 3 miesiące
Dodano: 2016-06-22 11:46:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×