Skuteczna dieta

W naszym codziennym życiu często brak jest czasu na przygotowywanie porządnych, wartościowych posiłków z surowych warzyw czy owoców.

Często idziemy na łatwiznę i kupujemy mrożonki czy fixy, a jeszcze częściej kupujemy już gotowe dania, które jedynie wymagają odgrzania. Skuteczna dieta nie może opierać się na takich produktach, ponieważ nie dostarczają one naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Najzdrowsze żywienie to takie, które składa się z surowych warzyw, owoców, chudego nabiału i ryb, które powinniśmy spożywać co najmniej dwa bądź trzy razy w tygodniu. W dzisiejszych czasach w każdym sklepie spożywczym możemy znaleźć produkty dietetyczne. Są one tak przygotowane, by zawierały bardzo mało kalorii, przez co są znacznie zdrowsze. Mamy też możliwość zakupu takich pokarmów, które są bogate w błonnik. Otręby pszenne odchudzanie wspomagają, regulują pracę jelit, oczyszczają je ze złogów tam zalegających, a przede wszystkim powodują uczucie sytości na długi okres czasu.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
charlotte91
Ja nie znoszę warzyw ale uczę się je jeść, Tak jak mówisz trzeba bo są dobre dla naszego organizmu. Mi dokucza kamica nerkowa objawy dlatego tez muszę zaczać zdrowiej jeść. Nie mam jednak zamiaru wracać już do starych nawyków.
Dodano: 2015-10-01 13:59:10 Zgłoś nadużycie
beatamarysia
słyszałam, że gotowane, czy ogólnie w jakiś sposób przetworzone warzywa są lepiej trawione przez nasz organizm, ale oczywiście surowe też trzeba jeść. Po prostu trzeba się nauczyć jeść warzywa. Na chudzianka.pl/skuteczna-dieta-na-odchudzanie-kryteria-wyboru opisali czym dobra dieta odchudzająca powinna się kierować. Moim zdaniem głównie powinna opierać się właśnie na warzywach.
Dodano: 2014-07-10 08:43:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×