Suplementy na włosy, skórę, paznokcie…

Wiele osób ma pewne specyficzne problemy z własnym ciałem. Może to być przykre wypadanie włosów, pojawianie się zmarszczek, przebarwienia na paznokciach i ich łamliwość.

Niektórzy sądzą, że mogą to być objawy starzenia, zmęczenia itd. We wielu przypadkach chodzi jednak o nieodpowiednie odżywianie organizmu, które nie dostarcza mu odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Są na wypadanie włosów witaminy, które warto przyjmować do czasu polepszenia się sytuacji. Jednak nie można przesadzać z przyjmowaniem witamin w tabletkach. Jeśli jemy dużo warzyw i owoców powinno to także wystarczyć. Chcąc poprawić inne aspekty funkcjonowania organizmu od łamliwych paznokci, do zbudowania większej masy ciała wystarczy zażywać odpowiednie odżywki i suplementy. W aptekach można dostać dopasowane suplementy diety do konkretnych potrzeb, a także tabletki z pełnym spektrum najważniejszych witamin czy składników mineralnych. Taka kuracja medykamentami nie powinna trwać jednak zbyt długo. Warto zadbać o pokarm pełen witamin i minerałów.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
MajowaDama
Raz w roku robię kurację suplementami by wzmocnić, włosy . Stosuje wówczas witaminy z grupy B, Sufrin z biosiarką oraz piję aloes. Początkowo trudno się przyzwyczaić do systematyczności ale gdy zobaczymy efekty natychmiast zmienimy zdanie ;-) A po siarce szczególnie szybko zobaczymy poprawę paznokciach. Staną się długie i mocne.
Dodano: 2012-05-28 09:11:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×