Dlaczego bolą plecy?

Problemy z kręgosłupem dotykają coraz więcej młodych ludzi. Głównymi tego przyczynami jest siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, ale również ukrytych schorzeń, których nie można pozostawić bez konsultacji lekarskiej.

Dlaczego bolą plecy?

Dlaczego bolą plecy?


Skąd bierze się ból kręgosłupa?

Przyczyn pojawienia się bólu kręgosłupa jest naprawdę bardzo dużo. Do głównych z nich zaliczamy długotrwałe, wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji (np. podczas pracy przy komputerze bez robienia w międzyczasie przerw). Również stres nie jest sprzymierzeńcem zdrowia. Sile napięcia również powodują ból kręgosłupa. Jeżeli wykonujesz ciężką pracę fizyczną, podczas której zmuszona jesteś do częstego powtarzania ruchów góra-dół, zginania się, to również może grozić Ci ból kręgosłupa.

Nieprawidłowa postawa ciała, która może zostać zapoczątkowana już w okresie dojrzewania, może dojśc do deformacji naturalnych wygięć kręgosłupa (tzw. wady postawy). W takich przypadkach niezbędna jest rehabilitacja połączona np. z pływaniem na basenie.

Dlaczego bolą plecy?

Dlaczego bolą plecy?


Jak walczyć z bólem ?

Jeżeli uskarżasz się na silny (i często również długotrwały) ból kręgosłupa, powinnaś jak najszybciej zacząć działać. W aptekach znajdziesz maści oraz tabletki przeciwbólowe, które skutecznie złagodzą ból. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z bólem.

Może się okazać, że jednak te leki nie pomogą, wtedy powinnaś sięgnąć po coś mocniejszego. Szczególnie polecamy leki w czopkach - to właśnie taka postać szybciej znieczula,ponieważ natychmiast wchłania się do krwi. Dodatkowo będziesz spokojna o swój żołądek.

Ból kręgosłupa utrzymuje się długo i jest coraz silniejszy? Koniecznie zasięgnij porady lekarza!



Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również: 

Oczy zwierciadłem chorób! 

Mam HPV i co dalej?

Uciążliwy kamień nazębny 



Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 03.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
klaja20
Bóle kręgosłupa to bardzo częste schorzenia ,dlatego bardzo wielu z nas próbuje sobie poradzić z tym problemem. Niektórzy ćwiczą, inni zapisują się do specjalistów ze skończonymi takimi kursami https://www.rehakursy.pl/ , a jeszcze inni decydują się na środki doustne. Niestety, wielu chorób nie da się zatrzymać, ale można z nimi walczyć, na przykład zmieniając pracę, chudnąc, czy dbając o aktywność fizyczną.
Dodano: 2018-06-07 14:40:46 Zgłoś nadużycie
MayThai
Przyczyn bólu pleców jest wiele. Najczęściej jest on związany z nieodpowiednią postawą podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. W walce z nim warto szukać sposobów będących alternatywą dla farmakoterapii i wypróbować np. masaż tajski – http://maythai.pl/masaz-tajski-klasyczny/.
Dodano: 2017-12-20 09:55:13 Zgłoś nadużycie
oe4flex
Witam! Dobrym rozwiązaniem na ból pleców będzie suplement diety 4Flex. To suplement, który zawiera aż 10g hydrolizatu kolagenu – Fortigelu. To kolagen naturalnego pochodzenia odpowiedzialny za wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Pomaga on również w utrzymaniu zdrowych kości. Zawarty w składzie 4flex kolagen jest naturalnym materiałem budulcowym chrząstki stawowej.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
Dodano: 2015-01-10 17:59:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×